WD: zewnętrzne dyski twarde dla Maka

WD: zewnętrzne dyski twarde dla Maka

WD: zewnętrzne dyski twarde dla Maka
06.01.2009 21:06, aktualizacja: 07.01.2009 09:19

Western Digital wprowadził do swojej oferty dwa dyski twarde dedykowane komputerom Mac. Oprócz obsługi interfejsu USB 2.0 będą przystosowane do współpracy z oprogramowaniem systemowym odpowiedzialnym za tworzenie kopii zapasowych.

Według informacji podawanych przez producenta, nowe dyski współracują m.in. z funkcją Time Machine, która w systemie Mac OS X odpowiada z wykonywanie kopii zapasowej danych. Oba dyski obsługują interfejs USB 2.0. ale na ich wyposażeniu zabraknie FireWire.

Obraz
© (fot. IDG)

My Passport for Mac to dysk przenośny ogólnego zastosowania, którego pojemność wynosi 320 gigabajtów. Oprócz tego dostępna będzie wersja o pojemności 500 gigabajtów. My Book for Mac posiada podobny wygląd co My Passport, jednak przeznaczony jest do pracy w domu lub biurze. Nie posiada on zasilania pobieranego z portu USB, a jego praca sterowana jest przez komputer. W chwili obecnej dostępny będzie jedynie napęd o pojemności 1 terabajta.

Prezentacja obu dysków będzie miała miejsce na targach Macworld Expo 2009. Model My Passport będzie kosztować 370 zł (wersja 320 GB) oraz 520 zł (wersja 500-gigabajtowa). Za My Booka trzeba będzie zapłacić również 520 zł.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)