WashIt - pralka i prysznic w jednym

WashIt - pralka i prysznic w jednym
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

24.09.2012 09:46

Ubieranie, mycie się i pranie odzieży - to wszystko zabiera mnóstwo czasu i wymaga zużycia znacznych ilości wody i prądu. Lepiej byłoby prysznic i pranie ubrania załatwić za jednym razem. Ale przecież nie wejdziemy do pralki, ani nie wejdziemy ubrani do wanny.

Jeśli wymyślona przez czterech studentów z Turcji koncepcja WashIt zostanie wcielona w życie, mycie z ubraniem stanie się możliwe. Nadal trzeba będzie się rozebrać (na szczęście), ale woda z prysznica zostanie wtórnie użyta do prania.

Woda, którą umyjemy się w kabinie WashIt przejdzie trzy etapy filtracji, a następnie posłuży do prania odzieży. Dzięki temu zużycie wody będzie znacznie bardziej ekonomiczne. Kabina WashIt przyda się w domu, ale może też być ogólnie dostępna, na przykład w hotelu. Byłoby możliwe rozebranie się, umycie i przebranie od razu w uprane i osuszone ubrania. Taka „łaźnia”. przydałaby się w wielu miejscach.

Projekt kabiny WashIt zdobył wyróżnienie Hansgrohe Prize 201. na iF Concept Design Awards. Pomysł został doceniono za ekonomiczne zużycie wody.

Studenci pracują teraz nad pierwszym funkcjonalnym prototypem. Przed debiutem rynkowym powinni jeszcze przemyśleć nazwę, ponieważ niektórzy zamiast "Wash it" przeczytają "WaSHIT" i będzie nieporozumienie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)