Walentynki: święto hakerów

Walentynki: święto hakerów

12.02.2009 10:30, aktual.: 12.02.2009 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszelkiego rodzaju święta i huczne kampanie społeczne są idealną okazją dla działań cyberprzestępców. W tym wyjątkowym okresie czujność wielu użytkowników Internetu jest zazwyczaj uśpiona. I właśnie na takie okazje jak Dzień Zakochanych hakerzy czekają cały rok. Wszystko na to wskazuje, że tegoroczne Walentynki, będą wyjątkowo udane.

Cyberprzestępcy dynamicznie działają bez względu na okazję i charakter święta. Jak wynika z informacji Panda Security, każdego dnia na całym świecie powstaje 2. tysiące nowych złośliwych programów. Ponadto w ciągu ośmiu miesięcy ubiegłego roku zarejestrowano więcej odmian szkodliwego oprogramowania, niż przez ostatnie 17 lat.
Jak podaje "Gazeta Prawna", podczas najbliższych Walentynek najczęstszym przestępstwem będzie kradzież danych osobowych i pieniędzy z kont bankowych. Głównym celem będą portale społecznościowe, z których korzysta już ponad 20. Polaków. Poza tym internauci często sami wystawiają się na niebezpieczeństwo: 40% z nich nie wie czy ma aktualną wersję programu antywirusowego.
Eksperci od bezpieczeństwa danych szczególnie ostrzegają przed złośliwą aplikacją Waledac.C., który już krąży w sieci za pomocą poczty elektronicznej. Jak co roku, niebezpieczny wirus ukrywa się pod postacią kartki z życzeniami. Niestety akceptacja pobrania pliku umożliwi rozsyłanie spamu przez komputer do wszystkich użytkowników Sieci.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)