Wakacje przedłużone o dwa tygodnie? Niestety...

Wakacje przedłużone o dwa tygodnie? Niestety...

Wakacje przedłużone o dwa tygodnie? Niestety...
Źródło zdjęć: © chip.pl
22.08.2014 11:09, aktualizacja: 22.08.2014 11:28

Twoje dziecko często korzysta z Facebooka? Uważaj na kolejną odsłonę wymuszeń kliknięć "Lubię to". Eksperci rozwiązań antywirusowych AVG ostrzegają atakiem wymierzonym w najmłodszych użytkowników.

Na profilach facebookowych widzimy fałszywą informację prasową, według której wakacje mają zostać przedłużone aż o dwa tygodnie. Wiarygodność wiadomości jest wzmocniona wizerunkiem minister edukacji podczas konferencji prasowej.

Po kliknięciu okazuje się, że by obejrzeć newsa trzeba wykupić dostęp do materiału wideo. Kiedy wyślemy "ednorazowego" SMS-a, wyrazimy zgodę na otrzymanie regularnej, płatnej subskrypcji. Co więcej, w momencie kiedy będziemy próbowali zamknąć stronę i potwierdzimy to podwójnym kliknięciem, wiadomość wyświetli się na naszej tablicy.

- Ten rodzaj oszustwa wykorzystuje lekkomyślność najmłodszych internautów - podkreśla Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG. Tym bardziej, że treść wiadomości doskonale trafiła w końcówkę wakacji i może wzbudzić powszechny entuzjazm. Niestety koszty płatnej subskrypcji uderzą po kieszeni przede wszystkim rodziców, a może to być nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oto pierwsze oficjalne zdjęcia iPhone'a 6!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (182)