Wacom Bamboo II - tablet stworzony dla Windows 7?

Wacom Bamboo II - tablet stworzony dla Windows 7?
Źródło zdjęć: © IDG.pl

25.09.2009 14:30, aktual.: 28.09.2009 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Wacom zaprezentowała drugą generację amatorskich tabletów z serii Bamboo. Najważniejszą innowacją wprowadzoną w tych urządzeniach jest obsługa technologii multitouch - użytkownik może sterować urządzeniem za pośrednictwem piórka jak i dotyku palców.

W ramach rodziny Bamboo II dostępne będą cztery modele tabletów: Bamboo, Bamboo Fun, Bamboo Pen i Bamboo Touch. Pierwszy z wymienionych, dostępny w kolorze czarnym, oferuje obie technologie wprowadzania danych, podobnie jak drugi - w srebrnej obudowie (ale dwóch wersjach gabarytowych). Dwa pozostałe modele, Pen i Touch, oferują zgodnie ze swoimi nazwami tylko jedną technikę obsługi.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Technologia wielodotykowa umożliwia ręczne obracanie, przybliżanie/oddalanie, przewijanie, zaznaczanie i nawigację po dokumentach i stronach WWW.

Urządzenia przystosowane są do użycia przez osoby prawo- i leworęczne. W ustawieniach urządzeń znajduje się odpowiednia opcja zmieniająca orientację tabletu o 180 stopni. Tablety wyposażone są w cztery programowalne przyciski, pojawił się w nich także uchwyt na pióro. Wszystkie urządzenia charakteryzują się panoramicznym formatem 16:10. W porównaniu do pierwszej generacji Bamboo zwiększono w nich liczbę rozpoznawalnych poziomów nacisku pióra na powierzchnię tabletu - z 51. do 1024 (nie dotyczy to modelu Pen).

Tablety Bamboo II - zobacz wideo:

Urządzenia umożliwiają nieskomplikowany retusz zdjęć, edycję dokumentów, prowadzenie korespondencji elektronicznej; ułatwiają surfowanie po Sieci. Podłączając je do komputera uzyskujemy dostęp do paska Bamboo Dock, oferującego proste aplikacje (Minis) i gry.

Każda z nowości (z wyjątkiem Bamboo Touch) jest wyposażona w narzędzie do rozpoznawania pisma odręcznego Bamboo Scibe oraz aplikacje Bamboo Explore (wyszukiwanie dla systemów Windows) i Space (internetowe narzędzie do wymiany pomysłów). W tablecie Pen znajdziemy też dodatkowo program ArtRage, w modelu Bamboo Fun Small - ArtRage i Photoshop Elements, zaś w Bamboo Fun Medium - ArtRage, Photoshop Elements i Painter Essentials.

Premiera urządzeń na cztery tygodnie przed wprowadzeniem do sprzedaży systemu Windows 7 nie może być przypadkowa. Następca Visty oferuje bowiem obsługę przez multitouch w kompatybilnych urządzeniach.

Oprócz "siódemki" tablety Bamboo II mogą współpracować z systemami Windows XP i Vista oraz Mac OS X 10.4. 10.5 i 10.6.
Urządzenia będą dostępne do nabycia w następujących cenach:
- Bamboo - 369 zł,
- Bamboo Fun - 409 zł (Small) i 819 zł (Medium),
- Bamboo Touch - 289 zł,
- Bamboo Pen - 24. zł.
Podane ceny zawierają podatek VAT.

Więcej informacji: Wacom

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)