W Japonii przelewy z komórek

W Japonii przelewy z komórek02.07.2009 17:21
W Japonii przelewy z komórek
Źródło zdjęć: © NTT DoCoMo

Japoński operator komórkowy NTT DoCoMo zapowiedział wprowadzenie na rynek detaliczny nowej usługi w postaci przelewów bankowych przez telefon. Dzięki niej osoby prywatne będą mogły w szybki i prosty sposób przekazać innemu użytkownikowi drobną sumę pieniędzy. Procedurę maksymalnie uproszczono.

Korzystanie z przelewów bankowych z wykorzystaniem telefonu zostało maksymalnie uproszczone. Ze strony osoby inicjującej przekaz sprowadzać się będzie do podania numeru telefonu odbiorcy. Osoba, do której będzie on skierowany, zostanie poinformowana o tym fakcie za pomocą wiadomości e-mail. Wtedy też będzie mogła zadecydować czy środki mają trafić na jej rachunek bankowy, czy też zostaną przekazane operatorowi i zaksięgowane na poczet przyszłego rachunku telefonicznego.

Odbiorca takiego przekazu będzie zwolniony z konieczności podejmowania jakichkolwiek kroków formalnych. Nie będzie on musiał ani rejestrować się w usłudze, ani zakładać specjalnego konta, na które mogłyby trafiać przesyłane środki. W związku z tym żadne jego dane osobowe nie będą ujawniane.

Maksymalna wysokość pojedynczego przelewu zostanie ograniczona do równowartości około 208 dolarów, natomiast ich liczba w miesiącu - do dziesięciu. Koszt wykonania jednego przekazu wynosić będzie około 1,1 dolara dla osoby wysyłającej oraz około 70 centów dla osoby otrzymującej przelew.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)