W Japonii przelewy z komórek

Strona głównaW Japonii przelewy z komórek
02.07.2009 17:21
W Japonii przelewy z komórek
Źródło zdjęć: © NTT DoCoMo

Japoński operator komórkowy NTT DoCoMo zapowiedział wprowadzenie na rynek detaliczny nowej usługi w postaci przelewów bankowych przez telefon. Dzięki niej osoby prywatne będą mogły w szybki i prosty sposób przekazać innemu użytkownikowi drobną sumę pieniędzy. Procedurę maksymalnie uproszczono.

Korzystanie z przelewów bankowych z wykorzystaniem telefonu zostało maksymalnie uproszczone. Ze strony osoby inicjującej przekaz sprowadzać się będzie do podania numeru telefonu odbiorcy. Osoba, do której będzie on skierowany, zostanie poinformowana o tym fakcie za pomocą wiadomości e-mail. Wtedy też będzie mogła zadecydować czy środki mają trafić na jej rachunek bankowy, czy też zostaną przekazane operatorowi i zaksięgowane na poczet przyszłego rachunku telefonicznego.

Odbiorca takiego przekazu będzie zwolniony z konieczności podejmowania jakichkolwiek kroków formalnych. Nie będzie on musiał ani rejestrować się w usłudze, ani zakładać specjalnego konta, na które mogłyby trafiać przesyłane środki. W związku z tym żadne jego dane osobowe nie będą ujawniane.

Maksymalna wysokość pojedynczego przelewu zostanie ograniczona do równowartości około 208 dolarów, natomiast ich liczba w miesiącu - do dziesięciu. Koszt wykonania jednego przekazu wynosić będzie około 1,1 dolara dla osoby wysyłającej oraz około 70 centów dla osoby otrzymującej przelew.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)