W Czechach wybuchła wojna cenowa

W Czechach wybuchła wojna cenowa

W Czechach wybuchła wojna cenowa
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
16.04.2013 15:30

Telefonica O2 rozpoczęła wojnę cenową w Czechach. Telekom mocno obniżył ceny abonamentów i zapowiedział zaprzestanie subsydiowania telefonów.

Do tej pory za pakiet 200 minut poza sieć i 2 GB transmisji trzeba było zapłacić średnio około 240 zł. Kraj ten miał najdroższe ceny usług mobilnych w Unii zaraz po Grecji. O2 wprowadziło ofertę no limit z pakietem 1 GB za 112 zł z dwuletnim kontraktem. Podobny ruch już zapowiedzieli rywale, którzy jednak nie zamierzają odchodzić od subsydiowania telefonów. T-Mobile swoją najdroższą taryfę no limit przecenił z prawie 500 zł do 112 zł.

_ - Infolinie operatorów w związku z ogromnym zainteresowaniem nowymi taryfami zaczęły się przepełniać. W szczycie było o 300 proc. połączeń więcej niż zwykle. Czesi bojąc się, że tak atrakcyjne taryfy szybko znikną, zaczęli szturmować punkty obsługi operatorów. Doszło do tego, że niektórzy podawali na profilach dostawców usług swoje prywatne dane wraz z hasłami, prosząc administratorów fanpejdżów o zmianę taryfy _ - napisał serwis _ czechofil.com _.

Czeska wojna cenowa rozgrywa się w cieniu aukcji na częstotliwości 800, 1800 oraz 2600 MHz oraz potencjalnego wejścia czwartego gracza na rynek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)