vReveal - program poprawiający jakość amatorskich filmów

vReveal - program poprawiający jakość amatorskich filmów

vReveal - program poprawiający jakość amatorskich filmów
24.03.2009 20:30, aktualizacja: 25.03.2009 10:38

W dniu dzisiejszym swoją premierę miało oprogramowanie vReveal, które powstało dzięki współpracy firm MotionDSP Inc. i Nvidia. Wykorzystuje ono procesory graficzne obsługujące technologię Nvidia CUDA i pozwala na poprawienie jakości amatorskich filmów wideo.

Aplikacja vReveal może pracować w środowiskach Windows dla komputerów PC. Wykorzystuje ona moc przetwarzania równoległego procesorów graficznych obsługujących technologię NVIDIA CUDA (przyspiesza obróbkę filmów wideo aż do pięciu razy, w porównaniu do tej samej czynności wykonanej przez CPU) i pozwala na wyeliminowanie niedoskonałości amatorskich filmów wideo (m.in. rozchwiany, ciemny, zaśmiecony czy zamazany obraz) rejestrowanych np. za pomocą telefonów komórkowych, czy też aparatów cyfrowych.

"_ Pasją firmy MotionDSP jest wideo, stąd po wielu latach badań możemy z dumą zaoferować najpotężniejsze techniki poprawy jakości wideo zawarte w jednej, tak prostej dla każdego użytkownika aplikacji. " - powiedział dr Sean Varah, CEO firmy MotionDSP. " Bazując na potężnej architekturze NVIDIA CUDA, vReveal jest w stanie wykorzystać imponującą moc przetwarzania ogromnych ilości danych przez ekonomiczne karty graficzne. _" - dodaje dr Varah.

Obraz
© Podstawowe funkcje vReveal (fot. vReveal)

Oprogramowanie pozwala również na zwiększenie poziomu detali w filmach o niskiej rozdzielczości oraz przechwycenie z gotowego, poprawionego już filmu, klatki o jakości zdjęć do druku.

"_ vReveal jest jak magiczny guzik, który potrafi natychmiast sprawić, by filmy złej jakości wyglądały wspaniale " - skomentował Michael Steele, dyrektor generalny wizualnych rozwiązań konsumenckich w firmie NVIDIA. " Wykorzystując GPU do stworzenia w ciągu sekundy filmu wideo o wysokiej rozdzielczości tak naprawdę z niczego jest niesamowitym doświadczeniem. Musicie to zobaczyć, by uwierzyć _" - zachęca Steele.

Twórcy vReveal zwracają również uwagę na fakt, że zawiera ona opatentowaną technologię super-resolution, na której bazuje wiele aplikacji wykorzystywanych w sądownictwie przez organizacje dochodzeniowe i służby wywiadowcze ( była ona wielokrotnie pokazywana w telewizyjnej serii filmów "Kryminalne zagadki" ).

Oprogramowanie zostało wycenione na 39 euro. Jego 30-dniową wersję można pobrać ze strony producenta - http://www.vreveal.com.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)