VIA rezygnuje z produkcji chipsetów?

VIA rezygnuje z produkcji chipsetów?

04.07.2007 09:00, aktual.: 04.07.2007 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Sieci pojawiły się interesujące informacje na temat firmy VIA. Zgodnie z pogłoskami, zamierza się ona wycofać z produkcji chipsetów.

W Sieci pojawiły się interesujące informacje na temat firmy VIA. Zgodnie z pogłoskami, zamierza się ona wycofać z produkcji chipsetów.

VIA Technologies - http://www.via.com.tw/en/index.jsp to znany tajwański producent płyt głównych, procesorów oraz chipsetów. Firma miała swój wkład w rozwój rynku komputerowego - warto chociażby przy tej okazji przypomnieć układy ( z pewnością niektórzy nasi czytelnicy wciąż z nich jeszcze korzystają ) KT266, KT266A, KT333 i KT400A.

Serwis OCWorkbench.com - http://my.ocworkbench.com/bbs/showthread.php?%20threadid=65275 podzielił się niepokojącymi informacjami na jej temat. Zgodnie bowiem z krążącymi w branży pogłoskami, koncern zamierza się wycofać z produkcji desktopowych chipsetów do płyt głównych. Źródła związane z VIA donoszą, że jej 'roadmap' został uszczuplony o najnowsze układy.

Jeżeli podane informacje okażą się prawdziwe, wśród producentów desktopowych chipsetów pozostanie tylko jedna tajwańska firma - SiS ( pozostałymi graczami są AMD, Intel i NVIDIA ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)