Vertiga - dekoracyjne grzejniki Jaga

Vertiga - dekoracyjne grzejniki Jaga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.10.2012 08:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy grzejnik Jaga Vertiga łączy kluczowe rozwiązania technologiczne belgijskiego producenta z dekoracyjnym wyglądem.

Technologia małej pojemności wodnej (Low H2O) stosowana przez firmę w grzejnikach ściennych i kanałowych należy do ekonomicznych –. grzejniki Low H2O szybko się nagrzewają i szybko stygną, co ma duży wpływ na oszczędność energii. Z kolei system Dynamic Boost Effect (DBE) to pomysł na zwiększenie wydajności grzejników Jaga poprzez wymuszenie szybszej konwekcji za pomocą wentylatorów sterowanych mikroprocesorem. Warte uwagi jest nie tyle zestawienie obu technologii w jednym urządzeniu, lecz fakt ich użycia w grzejniku dekoracyjnym.

Grzejnik Vertiga wyposażony jest w wymienniki ciepła Low H2O, które w tym modelu ustawione są pionowo, z lewej i prawej strony. Grzejnik zasysa powietrze górą i dołem, a wydmuchuje bokami, na całej swojej długości. Producent zapewnia, że dzięki temu pomieszczenie jest szybko i efektywnie nagrzewane - z badań Jagi wynika, że jest 9 razy szybciej niż w przypadku klasycznego grzejnika dekoracyjnego. Ponadto, strumień ciepłego powietrza kierowany jest w stronę wnętrza, dzięki czemu ściana przy grzejniku nie jest narażona na brudzenie się.

Miejsca poboru powietrza (góra i dół grzejnika) zabezpieczone są specjalną siatką zapobiegającą wrzuceniu do wnętrza urządzenia drobnych przedmiotów np. przez dzieci. Wysokie wydajności to zasługa wymuszonego obiegu powietrza (system DBE), który generowany jest przez wentylatory osiowe sterowane elektronicznie. Gdy czujnik wykryje, że temperatura w pomieszczeniu różni się od zaprogramowanej w systemie, uruchamia nadmuch ciepłego powietrza, który zwiększa wydajność grzejnika. W celu wyciszenia powstającego przy tym hałasu wnętrze grzejnika wyścielone zostało dźwiękochłonnym materiałem.

Grzejnik Vertiga oferowany jest w czterech formach. Primo to gładka lakierowana tafla o minimalistycznym designie. Front grzejnika Dunes wzorowany jest na piasku. Model Glow to prosta forma monolitycznej, czarnej lub białej tafli. Z kolei ostatni z modeli wykonany z naturalnego materiału o nazwie kirei wyprodukowanego na bazie soi.

Obraz
© (Kirei / Dunes / Glow, fot. Materiały prasowe)

Wszystkie cztery modele grzejnika Vertiga oferowane są w następującej gamie wymiarów:
Wysokość: 200 cm
Szerokość: 41 – 90 cm
Grubość: 9 i 1. cm

Moc: od 144. do 5605 W.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)