Verbatim Portable Audio Bar - test głośników do laptopa

Verbatim Portable Audio Bar - test głośników do laptopa
Źródło zdjęć: © WP.PL

06.10.2011 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kupując laptopa z reguły godzimy się na to, że dźwięk wydobywający się z wbudowanych głośników jest niezbyt wysokiej jakości. Im mniejszy laptop, tym z reguły niższa jakość dźwięku. Oczywiście, na rynku jest coraz więcej notebooków z dobrymi głośnikami, jak np. całe serie HP, czy Asus, jednak większość komputerów może się pochwalić przeciętnym dźwiękiem. Odpowiedzią na to ma być Verbatim Portable Audio Bar, czyli zewnętrzne mini głośniki podłączane do komputera poprzez port USB. Czy propozycja Verbatima sprawdza się w praktyce? Sprawdziliśmy to.

Budowa i podłączanie
Verbatim Portable Audio Bar to niewielki soundbar mierzący 20. mm długości, 34 mm wysokości i tyle samo grubości. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości czarnego plastiku, polakierowanego w kolorze fortepianowej czerni. Z przodu znajduje się metalowa maskownica, pod którą umieszczono - oprócz głośników - bursztynową diodę stanu pracy. Kabel łączący głośniki z komputerem ma 60 cm długości, a waga soundbaru to zaledwie 108 gramów. Wymiary i waga sprawiają, że urządzenie świetnie nadaje się do przenoszenia razem z naszym komputerem. Dodatkowo, na tylnej ścianie obudowy umieszczono rozkładaną podstawkę, która umożliwia postawienie urządzenia w dowolnym miejscu.

Głośniki zaprojektowano w taki sposób, aby pasowały niemal do każdej pokrywy laptopa. Im jednak cieńsza obudowa, tym głośniki trzymają się mniej pewnie. Trzeba być ostrożnym przenosząc komputer, lub choćby zmieniają kąt otwarcia pokrywy –. produkt Verbatima może łatwo spaść, gdyż nie wyposażono go w regulowane mocowanie.

Wewnątrz Verbatim Portable Audio Bar umieszczono przedwzmacniacz, oraz dwa ekranowane magnetycznie głośniki o rozmiarach 40x2. mm i łącznej mocy 2W (RMS).

Podłączanie głośników do komputera jest banalnie proste –. wystarczy wpiąć kabel w złącze USB i gotowe. Nie jest wymaga instalacja sterowników, i już po kilku sekundach urządzenie jest gotowe do pracy, zarówno w środowisku Windows jak i Mac OS.

Obraz

Jakość dźwięku
Moc muzyczna głośników jest zbliżona do tych, które montowane są w większości laptopów klasy popularniej. Nie możemy po Verbatim Portable Audio Bar oczekiwać wysokiej głośności i tak właśnie jest. W porównaniu do głośników zamontowanych w Samsungu X46. wzrost poziomu głośności jest symboliczny. Zmienia się jednak barwa dźwięku.

Reprodukowany dźwięk jest bogatszy w niskie tony, choć o prawdziwym, głębokim basie nie ma tu oczywiście mowy. Tony wysokie reprodukowane są w miarę poprawnie, jednak środek pasma gdzieś zanika. Wydobywający się z urządzania dźwięk jest przeciętnej jakości i tylko w niewielkim stopniu przewyższa ten, który usłyszymy z wbudowanych w naszego laptopa głośniczków. Trzeba jednak przyznać, że nawet przy najwyższych poziomach głośności, głośniki nadal grają równo, nie wpadają w nieprzyjemne dla ucha wibracje i nie wydobywa się z nich zniekształcony dźwięk.

Podsumowanie
Verbatim Portable Audio Bar mają być z założenia alternatywą dla wbudowanych w nasze laptopy głośniki. Nadają się do codziennej pracy i tutaj spełniają swoją rolę. Możemy spokojnie obejrzeć film, czy posłuchać radia i plików audio, jednak o prawdziwych wrażeniach dźwiękowych powinniśmy stanowczo zapomnieć.

Cena: około 80zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także