Vaio wraca, pokaże własne smartfony

Vaio wraca, pokaże własne smartfony

Vaio wraca, pokaże własne smartfony
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.01.2015 10:07, aktualizacja: 02.01.2015 12:09

Na początku zeszłego (już) roku Sony sprzedało cały dział komputerów osobistych i zwolniło około 5000 osób. Ale bynajmniej nie oznacza to końca dobrze rozpoznawalnej marki Vaio.

Nowym właścicielem marki Vaio i całego działu komputerów osobistych stał się fundusz Japan Industrial Partners. Warto jednak podkreślić, że dotychczasowi właściciele komputerów Sony nie zostali zostawieni na lodzie - nadal świadczona jest pełna opieka serwisowa.

A później sprawa ucichła i mało kto orientował się w dalszych losach dobrze rozpoznawalnej - zwłaszcza na rynku notebooków - marki. Okazuje się jednak, że Vaio ma się całkiem dobrze, o czym świadczy zapowiedź prezentacji kilku modeli... smartfonów Vaio na zbliżających się targach CES 2015.

Nie wiemy na razie zbyt dużo na ich temat. Będą pracować pod kontrolą systemu Android (zapewne w wersji Lollipop) i będą wyposażone w 5-calowe ekrany. Trudno się za to spodziewać, że w jakikolwiek sposób nawiążą one do stylistyki czy funkcji smartfonów z rodziny Sony Xperia - Vaio to aktualnie zupełnie odrębna marka i tak samo odrębne produkty. Ale kto wie, może inżynierowie Sony mają jednak jakiś swój udział w projektowaniu smartfonów Vaio? Przekonamy się zapewne niebawem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Australijska policja publikuje porno w sieci

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)