Uwaga! Prostownice do włosów zagrażają dzieciom!

Uwaga! Prostownice do włosów zagrażają dzieciom!

Uwaga! Prostownice do włosów zagrażają dzieciom!
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
16.10.2012 11:01

Rozgrzane urządzenia do stylizacji włosów są istotnym zagrożeniem dla najmłodszych. Aż 9 procent dzieci przyjętych do szpitala w Belfaście z powodu oparzeń, poparzyło się prostownicą do włosów - informuje serwis BBC News".

Rozgrzana do ponad 20. stopni Celsjusza prostownica do włosów wymaga od użytkowniczki ostrożności - nawet przy wyłączonym urządzeniu ciepło utrzymuje się do 40 minut. Tym bardziej groźny może być taki sprzęt dla małego dziecka.

Poważne oparzenia powstają u dzieci bardzo łatwo, ponieważ ich skóra może być nawet 1. razy cieńsza od skóry dorosłego. Najczęściej oparzone bywają ręce, ale zdarzają się także poparzone głowy, ramiona czy stopy - na przykład przy nadepnięciu czy upadku na gorącą powierzchnię urządzenia. Nawet w stosunkowo niegroźnych przypadkach mogą pozostać blizny na całe życie.

Do szpitala Royal Belfast Hospital for Sick Children przyjęto w latach 200. - 2010 siedemnaścioro dzieci z poparzeniami spowodowanymi przez prostownice. Dzieci te miały od trzech miesięcy od dziewięciu lat - przeciętnie osiemnaście miesięcy. Oparzenia prostownicą stanowiły aż 9 procent wszystkich oparzeń związanych z przyjęciem do szpitala.

PAP/PS

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)