Uwaga na darmowe oprogramowanie!

Uwaga na darmowe oprogramowanie!
Źródło zdjęć: © chip.pl

12.08.2013 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SourceForge to darmowa strona i system do zarządzania i publikowania projektów Open Source. Usługa wystartowała w 1999 roku i stała się najpopularniejszym tego typu serwisem w sieci.

Z usług SourceForge korzysta wiele popularnych aplikacji, m.in. GIMP, 7-Zip, Audacity, VLC, eMule, Azureus oraz FileZilla. Oznacza to, że wielu użytkowników pobiera stamtąd programy, ale niewiele osób ma świadomość, że SourceForge ogłosił 1 lipca wprowadzenie instalatora adware.

W ostatnich dniach coraz więcej developerów zaczyna z niego korzystać, z menadżerem FTP FileZilla na czele. Obecnie nie pobieramy już całej aplikacji, a coś o nazwie SourceForge Installer i dopiero po jego uruchomieniu aplikacja pobiera docelowy program na nasz komputer. To jeszcze nic złego...

Jednak podczas instalacji zaczynają pojawiać się przyciski Next (zielony), które powodują zainstalowanie aplikacji. Kłopot w tym, że później w tym samym kolorze pojawia się przycisk Accept z reklamą dodatkowej aplikacji. Tutaj niewiele osób zorientuje się, że naciśnięcie zielonego przycisku spowoduje zainstalowanie dodatkowej aplikacji, a kliknięcie szarego Decline ominie dodatkowy program i zainstaluje jedynie aplikację, którą faktycznie chcemy mieć w komputerze.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Szef Lavabit przestaje korzystać z e-maila"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)