Uwaga iPhone'owcy! Amazon może niedługo prześcignąć Apple'a

Uwaga iPhone'owcy! Amazon może niedługo prześcignąć Apple'a

Uwaga iPhone'owcy! Amazon może niedługo prześcignąć Apple'a
Źródło zdjęć: © flickr.com | Steve Jurvetson
Arkadiusz Stando
09.03.2018 15:08

W przyszłości Apple może stracić lidera wartości rynkowej na świecie. Jak podaje Reuters, Amazon może być pierwszą firmą, która dobije do wartości 1 biliona dolarów. Wall Street twierdzi co innego.

Według informacji podawanych przez Reuters, akcje firmy Apple w ciągu ostatniego roku wzrosły o 24 procent. Wartość rynkową wycenia się na 893 miliardy dolarów. To o 141 miliardów więcej od Amazona. Jednak firma Jeffa Bezosa nabiera rozpędu i niebawem może przegonić Apple w wyścigu o pierwszy bilion.

Akcje Amazonu wzrosły o 83 proc. w ciągu roku, czemu sprzyjają gwałtownie rosnące przychody. Coraz więcej sklepów korzysta z ich usług, przenosząc swoją sprzedaż do internetu. Dzięki temu, w lutym gigantowi udało się przegonić Microsoft.

Na drugim miejscu w rankingu wartości rynkowej mieści się Alphabet Inc, z liczbą 783 miliardów dolarów. Akcje firmy macierzystej Google wzrosły o około 33 proc. w ciągu ostatniego roku, a więc ten konglomerat również goni Apple'a. Jednak znacznie wolniej niż Amazon.

Wartość firmy Apple wzrosła na giełdzie bardzo przez optymistyczne podejście do premiery iPhone X. Jednak popyt na urządzenie, które kosztuje 1000 dolarów, może być znacznie słabszy, niż oczekiwano. Jeśli to się potwierdzi, z czasem wartość firmy może zacząć spadać albo mieć słabszy wzrost.

Według analityków z Wall Street sprawa nie wygląda tak kolorowo dla Amazonu. Jeśli Aflabet Inc. utrzyma swoje tempo wzrostu, prawdopodobnie nie osiągnie 1 biliona dolarów do 2019 roku. Analitycy zajmujący się Amazonem twierdzą, że wartość firmy wzrośnie o ok. 10 proc. w ciągu najbliższego roku, osiągając 823 miliardy dolarów. W przypadku Apple, sugeruje się wzrost średnio o 11 proc. do 989 miliardów dolarów. Tak mówią dane podawane przez Thomson Reuters.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)