Urządzenie, które tłumi apetyt

Urządzenie, które tłumi apetyt

Urządzenie, które tłumi apetyt
Źródło zdjęć: © www.themicrocurrentsite.co.uk
25.11.2009 11:38, aktualizacja: 25.11.2009 11:50

Dużym popytem w brytyjskich sklepach cieszy się przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku urządzenie, mocno tłumiące apetyt impulsami elektrycznymi. Nabywcy urządzenia mają nadzieję, że nie pozwoli ono na przytycie w czasie zbliżających się świątecznych uczt

Urządzenie "FoodWatcher" ("Kontroler posiłków"), z wyglądu przypominające popularny odtwarzacz muzyki iPod, zamiast dźwięków wysyła do mózgu ludzkiego impulsy elektryczne - pisze londyński dziennik "Sun". Sygnały elektryczne są bardzo słabe i nie stwarzają niedogodności.

Obraz
© (fot. themicrocurrentsite.co.uk)

Według twórców urządzenia, impulsy działają na struktury nerwowe, odpowiadające za odczucie nasycenia żołądka. W rezultacie mózg otrzymuje sygnały o tym, że pokarm został spożyty w wystarczającej ilości, chociaż w rzeczywistości dana osoba zjadła całkiem niewiele bądź nawet nie dotykała obiadu, czy kolacji.

Urządzenie wypróbowali specjaliści z Uniwersytetu Londyńskiego. Doświadczenia wykazały, że studenci, którzy z niego korzystali, zaczęli jeść mniej.

"FoodWatcher" zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza wśród brytyjskiej młodzieży. Kosztuje 99 funtów (451 złotych).

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)