UPC z rekordem prędkości! Wprowadza internet 1 Gb/s!

UPC z rekordem prędkości! Wprowadza internet 1 Gb/s!
Źródło zdjęć: © Fotolia | tomispin
Bolesław Breczko

23.08.2018 07:35

UPC przenosi prędkość polskiego internetu na jeszcze wyższy poziom i otwiera erę gigabitową, oferując jako pierwszy ogólnopolski operator internet o prędkości 1 Gb/s

UPC Polska jako pierwszy ogólnopolski operator oferuje konsumentom światłowodowy internet o prędkości 1Gb/s. Oferta będzie dostępna dla klientów w Warszawie, a już od 23 sierpnia możliwe jest zamówienie nowej usługi w przedsprzedaży. Warszawa będzie pierwszym "Giga Miastem" w Polsce i drugim w europejskiej sieci Liberty Global, obok niemieckiego Bochum, które skorzysta z wdrożenia tego standardu. Gigabitowe sieć i technologia jeszcze bardziej pomogą klientom UPC w pełni korzystać ze zdobyczy ery cyfrowej. Firma będzie stopniowo ogłaszać dostępność giga prędkości w innych lokalizacjach.

Jeden gigabit to 125 megabajtów, także teoreteycznie (przy dostępie pełnej prędkości zarówno po stronie ściągającego jak i udostępniającego) plik ważący 30 GB (np. gra "Wiedźmin 3") ściągnie się w 4 minuty.

UPC internet z prędkością 1 Gb/s

- Wprowadzenie prędkości 1 Gb/s rozpoczyna erę gigabitową w Polsce i potwierdza naszą pozycję lidera w zakresie internetu oraz telewizyjnej rozrywki - mówi Robert Redeleanu, CEO UPC Polska. - Przełomowej prędkości gigabitowej, które jest rezultatem wielomilionowych inwestycji w rozwój światłowodowej technologii DOCSIS 3.1, pozwoli oferować klientom nowe możliwości w zakresie wirtualnej rozrywki, a także wesprze w rozwoju biznesu. Przełomowa prędkość 1Gb/s, uzupełniona o konsekwentne podnoszenie prędkości lojalnym klientom, a także bogatsze portfolio w zakresie prędkości internetowych oraz rozrywki telewizyjnej, jest dowodem na to, że zespół UPC Polska chce wprowadzać innowacje i stale zwiększać satysfakcję klientów.

Nowy modem Giga Connect Box i Smart Wi-Fi

Wraz z nową ofertą UPC podniesie również jakość domowego Wi-Fi dzięki innowacyjnemu modemowi Giga Connect Box. Jedną z rynkowych przewag urządzenia jest system Smart Wi-Fi, który zarządza siecią bezprzewodową w domu lub biurze. Oprogramowanie m.in inteligentnie zarządza podziałem łącza pomiędzy podłączonymi do sieci urządzeniami, zapewniając użytkownikom bezproblemowe, optymalne połączenie z internetem.

UPC podnosi prędkość internetu w Polsce

UPC Polska jest liderem w zakresie oferowanego w Polsce szybkiego internetu i stale zwiększa prędkości internetu swoim klientom. W sierpniu, w ramach unikatowego programu podnoszenia prędkości, firma podniosła prędkość internetu do 150 Mb/s około 300 000 klientów, dzięki czemu średnia prędkość użytkowana przez klientów UPC przekroczyła już 170 Mb /s i stale rośnie.

Oferta dostępna dla klientów w Warszawie
Zamawianie nowej usługi w przedsprzedaży możliwe na stronie www.upc.pl, jak i w pozostałych kanałach sprzedaży.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)