UPC Wi-Free: 600 tys. bezpłatnych hotspotów

UPC Wi-Free: 600 tys. bezpłatnych hotspotów04.07.2014 17:31
UPC Wi-Free: 600 tys. bezpłatnych hotspotów
Źródło zdjęć: © nrkbeta / flickr / CC

UPC Polska poszerza liczbę bezpłatnych hotspotów UPC Wi-Free do 600 tys. Wkrótce oferta będzie dostępna również poza granicami kraju.

UPC Wi-Free pozwala uzyskać dostęp do Internetu UPC również poza domem. Liczba bezpłatnych hotspotów wzrosła do 600 tys., a korzystanie z niej jest możliwe wszędzie tam, gdzie są dostępne usługi UPC. W przyszłości z usługi będzie można skorzystać również w wybranych krajach Europy.

Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa pozwala na przeglądanie stron WWW, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Połączenie z UPC Wi-Free musi być skonfigurowane na każdym urządzeniu, które ma się łączyć z tą siecią. Aby zalogować się do sieci UPC Wi-Free należy użyć loginu do systemu Moje UPC, a jako hasło wpisać numer PESEL klienta lub indywidualne hasło zdefiniowane w systemie Moje UPC.

Sieć Wi-Free udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z Internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)