UPC przejmie sieć Aster?

UPC przejmie sieć Aster?

UPC przejmie sieć Aster?
Źródło zdjęć: © UPC
05.05.2009 13:15

UPC przyznaje, że zakup sieci Aster byłby doskonałą inwestycją, jednak podejmując decyzje o akwizycjach UPC nie będzie kierować się wielkością podmiotów. Same akwizycje zależą od sytuacji na rynkach finansowych. Z jej powodu zastój w konsolidacji może potrwać nawet kilkanaście miesięcy - powiedział w wywiadzie dla PAP prezes UPC Polska Simon Boyd.

_ Konsolidacja branży operatorów komunikacji kablowej jest konieczna w obliczu jej rozdrobnienia, rosnącej konkurencji i nieodzowności dokonywania kosztownych inwestycji oraz uzyskania efektu skali _ - powiedział Simon Boyd.

Boyd podkreślił, że Liberty Global, do której należy UPC Polska jest zainteresowana akwizycjami na rynkach europejskich, a UPC poprzez swego właściciela chce aktywnie uczestniczyć w akwizycjach na polskim rynku.

Boyd ocenia zakup sieci Aster jako doskonałą inwestycję, przede wszystkim dla klientów z Warszawy, Krakowa i Zielonej Góry. Ci, którzy obecnie nie znajdują się w zasięgu sieci UPC zyskaliby dostęp do konkurencyjnych cenowo i jakościowo zaawansowanych usług UPC.

Według danych PIKE na koniec 2008 roku sieć kablowa Aster miała około 8,5% rynku, zaś do UPC należało około 23,3% rynku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)