Unowhy QOOQ - tablet kulinarny

Unowhy QOOQ - tablet kulinarny

Unowhy QOOQ - tablet kulinarny
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.11.2012 11:42
Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Francuska firma Unowhy wprowadziła do sprzedaży specjalny tablet przeznaczony do używania w kuchni.

Kuchenne urządzenia oferują nam coraz bardziej zaawansowane funkcje, o czym można przekonać się, czytając chociażby masz serwis. Są to jednak zazwyczaj sprzęty typowo kuchenne, z zakresu małego lub dużego AGD. Teraz, za sprawą francuskiej firmy Unowhy, być może do stałego repertuaru kuchennych urządzeń dołączy… tablet.

QOOQ to tablet przystosowany specjalnie do używania w trudnych warunkach kuchennych. Nie straszne są mu lepkie od wyrabiania ciasta palce ani tłuste ślady. Jest także odporny na zniszczenie spowodowane zalaniem i parą wodną. Tablet podczas użytkowania nie powinien wypaść z rąk, ponieważ obudowa została wykonana z antypoślizgowej gumy. Aby wygodniej było z niego korzystać na kuchennym blacie, urządzenie ma także gumowe nóżki.

QOOQ ma 10,1-calowy ekran, a wewnątrz urządzenia znajduje się między innymi dwurdzeniowy procesor 1 GHz. Więcej informacji na temat specyfikacji technicznej producent nie zdradził.

Urządzenie to nie zostało jednak stworzone tylko po to, by umilać nam czas spędzony na gotowaniu i pieczeniu. Pełni ono także funkcję wielkiej interaktywnej książki kucharskiej, ponieważ zawiera ponad 4000 przepisów na wykwintne dania od ponad 100 najbardziej cenionych szefów kuchni z całej Europy. Przygotowanie każdego posiłku pokazane jest tu krok po kroku za pomocą tekstu oraz wysokiej jakości zdjęć i filmów HD. Możliwe jest również zamieszczanie własnych pomysłów kulinarnych.

Na razie Unowhy QOOQ debiutuje na rynku amerykańskim. Cena urządzenia wynosi 399 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)