Uniwersalny pilot TV z technologią e-papieru

Uniwersalny pilot TV z technologią e‑papieru

Uniwersalny pilot TV z technologią e-papieru
Źródło zdjęć: © first-flight.sony.com
17.02.2016 12:04

Uniwersalne piloty przeznaczone do sterowania sprzętem RTV, coraz częściej dysponują ekranami dotykowymi. Okazuje się, że firma Sony ma jednak inne podejście do tego typu akcesoriów i wprowadza do sprzedaży najnowszy model pilota o nazwie HUIS, wyposażony w wyświetlacz w technologii e-papieru.

W 201. roku Sony uruchomiło własny odpowiednik Kickstartera o nazwie First Flight. Strona ta służy do zbierania funduszy na realizację nowatorskich pomysłów. Co odróżnia go od pozostałych platform crowdfundingowych, to fakt, że dostępny jest wyłącznie dla pracowników japońskiego koncernu.

Obraz
© (fot. first-flight.sony.com)

Już niedługo, na rynek trafi kolejny produkt sfinansowany za jego pośrednictwem, jakim jest urządzenie o nazwie Huis, czyli uniwersalny pilot wykorzystujący technologię e-tuszu. Początkowo produkt trafi jedynie na rynek japoński, jednak wraz ze wzrostem popularności, zagości również na amerykańskich oraz europejskich półkach sklepowych.

Obraz
© (fot. slashgear.com)

Niewątpliwymi zaletami urządzenia jest długi czas pracy na baterii, ponieważ takie ekrany zużywają prąd tylko wówczas, gdy obraz jest odświeżany, a także wysoka konfigurowalność, dzięki czemu dostosujemy "wirtualne menu" do własnych potrzeb oraz upodobań. Niestety na tym jego zalety się kończą. Główną jego wadą jest zastąpienie fizycznych przycisków wirtualnymi, co oznacza konieczność patrzenia na ekran urządzenia podczas wybierania pożądanej funkcji. A przecież atutem tradycyjnego pilota są właśnie wystające klawisze, które pozwalają na bezwzrokową obsługę sprzętu. Ponadto ekran e-ink w Huis sprawdzi się tylko za dnia, gdyż brakuje mu podświetlenia.

Akcesorium nie należy do tanich. Pilot jest sprzedawany za ok. 28 tys. jenów, czyli w przeliczeniu około 985 zł.

_ Źródło: slashgear.com _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)