Uniwersalna ładowarka do notebooka i nie tylko

Uniwersalna ładowarka do notebooka i nie tylko

Uniwersalna ładowarka do notebooka i nie tylko
Źródło zdjęć: © coolermaster-usa.com
01.07.2009 11:58, aktualizacja: 01.07.2009 15:33

Notebooki zapewniają dużą mobilność, jednak zainstalowane w nich baterie wystarczają zaledwie na kilka godzin pracy. Zapewne większość z nas na co dzień korzysta z kilku urządzeń elektronicznych...

Notebooki zapewniają dużą mobilność, jednak zainstalowane w nich baterie wystarczają zaledwie na kilka godzin pracy. Ich ładowanie trwa stosunkowo długo. Przeważnie rozładowują się wtedy, gdy najbardziej potrzebujemy sprawnego komputera. Jak sobie z tym radzić? Nie ma większego problemu jeśli znajdujemy się w pobliżu źródła zasilania i mamy przy sobie odpowiednią ładowarkę. W przeciwnym razie jesteśmy zmuszeni szukać innego sposobu.

Zapewne większość z nas na co dzień korzysta z kilku urządzeń elektronicznych. Laptopy, telefony komórkowe, przenośne odtwarzacze MP3 – do każdego z tych urządzeń producent dołącza dedykowany zasilacz. Czasem nie sposób połapać się, który powinniśmy ze sobą zabrać. Komisja Europejska przyjęła już uchwałę, która zakłada wprowadzenie wspólnej ładowarki dla wszystkich modeli telefonów komórkowych 95. umożliwiający naładowanie praktycznie każdego notebooka.

Obraz
© (fot. coolermaster-usa.com)

Urządzenie jest lekkie i posiada elegancki wygląd. Jego wymiary to 75 x 17 x 145 mm. Zostało wyposażone w diody LED – biała informuje o włączonym zasilaniu notebooka, niebieska o ładowaniu poprzez USB. Zasilacz wzbudził duże zainteresowanie na targach COMPUTEX 2009 i otrzymał nagrodę Design & Innovation Award 2009. | [

Obraz

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/jpeg/22545/sna-95_przejsciowki.jpeg', 590, 442) ) |
| --- |Uniwersalność ma zapewnić komplet przejściówek, dzięki którym możliwe będzie naładowanie większości popularnych notebooków. Dzięki złączu USB naładujemy szereg przenośnych urządzeń takich jak odtwarzacze MP3 czy telefony komórkowe.

SNA 95 pozwoli pozbyć się plączących się kabli, dzięki czemu podróżowanie może stać się znacznie łatwiejsze. Cena: około 70 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)