Unieważniono 95 internetowych przetargów

Unieważniono 95 internetowych przetargów

Unieważniono 95 internetowych przetargów
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
31.05.2010 11:00

Dyrekcja Lasów Państwowych unieważniła 95 internetowych przetargów na terenie całego kraju

Dyrekcja Lasów Państwowych unieważniła 95 internetowych przetargów na terenie całego kraju - informuje "Rzeczpospolita".

To efekt działania jednej z firm, która przebijała inne oferty po to, aby wykazać słabość systemu sprzedaży surowca. Wykupiła ona na przetargach otwartych wszystkie duże partie drewna tartacznego iglastego i tzw. papierówki. Lasy unieważniły jednak przetarg na podstawie 23. artykułu regulaminu aukcji internetowych, czyli "z ważnych przyczyn".

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Obecny system sprzedaży drewna od kilku lat jest powodem konfliktu pomiędzy Lasami a branżą przemysłu drzewnego w Polsce. W tym roku konflikt się nasilił, bo aż połowa (w 200. r. 30 proc.) z ok. 32 mln m sześc. drewna trafia na przetarg nieograniczony, w którym może brać udział każdy zainteresowany.

Zdaniem cytowanych przez gazetę przedsiębiorców, oznacza to dla przemysłu coraz większy kłopot z przetrwaniem. Przekonują, że ilość drewna, która trafia do podziału tylko między firmy z historią zakupową jest niewystarczająca, a na walkę o surowiec dostępny na aukcjach otwartych polskich firm nie stać. Coraz częściej kupują u nas firmy z Austrii i Niemiec, które mogą zaproponować znacznie wyższe ceny.

Sprawą zajmą się teraz prokuratura i ABW. Więcej w "Rzeczpospolitej".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)