UMPC od Fujitsu na procesorze Intel Stealey

UMPC od Fujitsu na procesorze Intel Stealey

UMPC od Fujitsu na procesorze Intel Stealey
28.04.2007 09:00, aktualizacja: 07.05.2007 13:22

W Sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat zaprezentowanego na Intel Developers Forum w Pekinie komputera UMPC firmy Fujitsu. Urządzenie ma być wyposażone między innymi w procesor Intela pracujący z prędkością 800 MHz.

Urządzenie, podobnie jak inne tego typu rozwiązania, łączy w sobie cechy notebooka i palmtopa. Ten UMPC ( Ultra Mobile Personal Komputer ) korzysta z procesora Intel Stealey A100 ( 600 MHz ) lub A110 ( 800 MHz ), które są częścią platformy McCaslin. Użytkownik otrzymał do dyspozycji 5,6-calowy, obrotowy, dotykowy ekran LCD ( potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli ) oraz 1 GB pamięci RAM.

Za magazynowanie danych odpowiedzialny jest dysk twardy o pojemności 40 GB, natomiast za zasilanie - akumulator, który powinien wystarczyć na siedem godzin pracy. Warto też wspomnieć o dwóch kamerach, czytniku kart SD oraz wadze ( 499 gramów ). Niestety nic nie wiadomo na temat przewidywanej ceny nowości. Wedle niepotwierdzonych informacji możemy się jej spodziewać w lecie.

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem. - http://laptoping.com/fujitsu-umpc.html

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)