Ultrabook Asus Zenbook Prime UX31A

Ultrabook Asus Zenbook Prime UX31A

Ultrabook Asus Zenbook Prime UX31A
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
20.06.2012 11:33, aktualizacja: 20.06.2012 13:12

Asus Zenbook Prime UX31A to 13,3-calowy ultrabook z matrycą Full HD, podświetlaną klawiaturą i systemem audio firmy Bang & Olufsen.

Zenbook Prime mierzy zaledwie 3 mm z przodu i 9 mm z tyłu. Jednolita obudowa została wykonana z aluminium, co gwarantuje lekkość i wytrzymałość urządzenia. Sercem tego ultrabooka jest procesor Intel Core i7 trzeciej generacji (Ivy Bridge). Dysk SSD SATA 6 Gb/s, który jest nawet do czterech razy szybszy od klasycznych dysków twardych, znacząco skraca czas ładowania aplikacji. Porty USB 3.0 przesyłają dane do dziesięciu razy szybciej niż USB 2.0. a moduł Bluetooth 4.0 oferuje najnowszą wersję standardu łączności bezprzewodowej. Dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2,4/5 GHz gwarantuje zaś szybką łączność z siecią. W komputerze zastosowano również nowy system chłodzenia - specjalny kanał powietrzny w kształcie litery V poprawiający odprowadzanie ciepła.

Zenbook Prime potrafi wznowić pracę w ciągu 2 sekund. Może także pozostawać w stanie czuwania przez dwa tygodnie, chroniony mechanizmem automatycznego sporządzania kopii zapasowej plików, co zapobiega utracie danych. Akumulator działa o 2. proc. dłużej niż w innych notebookach. W trakcie pracy możemy szybko przełączać się między dwoma trybami: wydajności w aplikacjach o dużych wymaganiach oraz oszczędności baterii podczas codziennych, typowych zadań. UX31A został wyposażony również w funkcję rozpoznawania twarzy – "bajer" wykorzystywany głównie podczas logowania do systemu i znany już z notebooków innych producentów.

Asus UX31. został wyposażony w panel IPS full HD 1080p. Ekran został wykonany z przeciwodblaskowych materiałów zmniejszających refleksy i zapobiegających pozostawianiu odcisków palców. Technologia IPS pozwala na komfortowe korzystanie z matrycy ultrabooka nawet pod kątem 178 stopni. Za jakość dźwięku odpowiada technologia audio Asus SonicMaster, opracowana wraz z Bang & Olufsen ICEpower.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)