UKE: obniżamy stawki rozmów u kolejnych operatorów

UKE: obniżamy stawki rozmów u kolejnych operatorów
Źródło zdjęć: © UKE

22.01.2009 17:02, aktual.: 23.01.2009 10:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej obniżył stawki MTR dla kolejnych operatorów. To już druga decyzja zmieniająca umowy między firmami telekomunikacyjnymi w tym tygodniu.

Stawki MTR to ceny hurtowe za zakończenie połączeń telefonicznych z sieci stacjonarnych do sieci komórkowych.

"Do 30 czerwca 2009 opłata za minutę połączenia wnoszona przez operatora sieci stacjonarnej na rzecz operatora sieci komórkowej będzie wynosiła niecałe 22 grosze, a już od 1 lipca tylko 17 groszy" - mówi dla PC World Jacek Strzałkowski, rzecznik prasowy Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Tym razem UKE wprowadził nowe stawki do umów pomiędzy:

- GTS Polska. i Polską Telefonią Cyfrową,
- GTS Energis i Polkomtelem,
- GTS Energis i Polską Telefonią Cyfrową,
- Netią i Polską Telefonią Cyfrową,
- Netią i Polkomtelem

Na początku tygodnia UKE wydało trzy decyzje w zakresie zmiany umów o połączeniu sieci zawartych pomiędzy: Telekomunikacją Polską z Polską Telefonią Cyfrową i Polkomtelem, jak również Netii z Polską Telefonią Komórkową Centertel.

Urząd Komunikacji Elektronicznej swoją decyzję uzasadnia następująco: "Obniżenie stawek MTR jest niewątpliwie korzystne dla operatorów sieci stacjonarnej, gdyż daje możliwość skutecznego konkurowania z ofertami operatorów mobilnych i ograniczenia zjawiska fix-mobile substitution (rezygnowania przez abonentów sieci stacjonarnych z usług tych sieci na rzecz usług realizowanych przy pomocy sieci mobilnych). Aby ten pozytywny dla operatorów stacjonarnych efekt mógł być zrealizowany, muszą oni 'skonsumować' obniżki stawek MTR poprzez obniżki stawek detalicznych za połączenie do sieci mobilnych. To niewątpliwie stanowi realizację interesów użytkowników końcowych korzystających z usług świadczonych w tych sieciach".

Źródło: UKE - http://uke.gov.pl

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także