UKE niezadowolony z usług prepaid

UKE niezadowolony z usług prepaid

UKE niezadowolony z usług prepaid
Źródło zdjęć: © UKE
02.06.2010 19:23, aktualizacja: 07.06.2010 09:53

UKE przyjrzał się długości ważności kont w ofertach prepaid i polityce przepadania środków. Najlepiej wypadł Orange i Play, najgorzej - Mobilking i tuBiedronka. Urząd ubolewa, że operatorzy nie wdrażają jego zaleceń.

Rok temu UKE krytykował ograniczenia swobody korzystania z ofert prepaid i praktykowane przez operatorów potrącanie dostępnych środków na koncie po wygaśnięciu ważności na połączenia wychodzące.

_ Wyniki tego raportu dowodzą, że tylko nieliczni operatorzy dokonali istotnych zmian na korzyść użytkowników w powyższym zakresie. Świadczy to o tym, iż w większości przypadków operatorzy z własnej woli nie dokonują korzystnych dla użytkownika usług prepaid zmian warunków oferty, w tym w zakresie długości ważności konta oraz reguł odnoszących się do niewykorzystanych środków na koncie prepaid po okresie jego aktywności. Takie postawy operatorów nie odpowiadają oczekiwaniom Prezesa UKE _ - napisano w komunikacie.

UKE stwierdza, że choć ostatnia nowelizacja Prawa Telekomunikacyjnego, która wprowadza zmianę definicji abonenta, rozszerza i wzmacnia prawa użytkowników ofert prepaid, to nie wprowadzaja możliwości egzekwowania przez Prezesa UKE od operatorów korzystnych zmian dotyczących warunków ofert prepaid w omawianym zakresie.

_ Rozważyć należy wprowadzenie takich zmian w kolejnej nowelizacji, związanej z Nowym Pakietem Regulacyjnym _ - podsumowuje Urząd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)