UberMask - ukryj najcenniejsze dane

UberMask - ukryj najcenniejsze dane

UberMask - ukryj najcenniejsze dane
20.06.2011 12:16, aktualizacja: 22.09.2011 12:57

Informacje obecne na biurku komputera, mogą być łakomym kąskiem dla nieproszonych gości. Najprostszym sposobem, aby temu zapobiec, jest ukrycie wrażliwych danych. Jednak nie tylko względy bezpieczeństwa mogą wymusić wykorzystanie funkcji "czapki niewidki". Porządek na biurku nie jest łatwy do utrzymania. Porozrzucane ikony nie pomagają w odszukaniu najważniejszych dokumentów. Możemy jednak nad tym zapanować, gdy nasz ekran oczyścimy z rosnącej sterty danych

Program UberMask daje tę cudowną możliwość - jednym kliknięciem pliki potrafią skryć się przed naszym wzrokiem. Jedyne, co musimy zrobić, to wskazać i przytrzymać odpowiednią kombinację klawiszy. Wszystkie pliki i katalogi, które podlegają procesowi ukrywania wyświetlane są w oknie programu, do którego mamy dostęp po wpisaniu hasła użytkownika. Daje nam to pewność, że nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu.

Obraz
© (fot. iMagazine)

Niestety interfejs graficzny wydaje się tu dość toporny i ponury. Trudno też przebić się przez sposób, w jaki program zarządza ukrywaniem informacji. Z czasem nie będzie to stanowiło problemu, jednak początki pracy mogą odstraszyć od bliższego poznania programu.

Dla poszukujących większego bezpieczeństwa danych UberMask może być ciekawym narzędziem. Najpierw będą jednak zmuszeni uzbroić się w cierpliwość podczas obsługi UberMask.

Producent: Nova Media
Witryna: http://www.novamedia.de/en/mac-ubermask.html
Cena: 9,9. Euro

Plusy:

  • szybkie ukrywanie danych

Minusy:
- brzydki interfejs
- nie najlepiej przemyślana obsługa programu

Ocena: 3+/6

autor: Przemysław Marczyński

Źródło artykułu:imagazine.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)