Program UberMask daje tę cudowną możliwość - jednym kliknięciem pliki potrafią skryć się przed naszym wzrokiem. Jedyne, co musimy zrobić, to wskazać i przytrzymać odpowiednią kombinację klawiszy. Wszystkie pliki i katalogi, które podlegają procesowi ukrywania wyświetlane są w oknie programu, do którego mamy dostęp po wpisaniu hasła użytkownika. Daje nam to pewność, że nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu.
Niestety interfejs graficzny wydaje się tu dość toporny i ponury. Trudno też przebić się przez sposób, w jaki program zarządza ukrywaniem informacji. Z czasem nie będzie to stanowiło problemu, jednak początki pracy mogą odstraszyć od bliższego poznania programu.
Dla poszukujących większego bezpieczeństwa danych UberMask może być ciekawym narzędziem. Najpierw będą jednak zmuszeni uzbroić się w cierpliwość podczas obsługi UberMask.
Producent: Nova Media
Witryna: http://www.novamedia.de/en/mac-ubermask.html
Cena: 9,9. Euro
Plusy:
- szybkie ukrywanie danych
Minusy:
- brzydki interfejs
- nie najlepiej przemyślana obsługa programu
Ocena: 3+/6
autor: Przemysław Marczyński