Uber wprowadza płatności gotówkowe w całej Polsce

Uber wprowadza płatności gotówkowe w całej Polsce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

22.11.2018 16:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy aplikacji Uber z całej Polski mogą już płacić za swoje przejazdy gotówką. Po udostępnieniu płatności gotówkowych mieszkańcom Warszawy, firma rozszerzyła dostępność tej funkcji na wszystkie miasta, w których dostępna jest aplikacja. Teraz za przejazd z Uberem mogą płacić gotówką użytkownicy z Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta oraz konurbacji Śląskiej.

Uber to najpopularniejsza aplikacja do mobilności miejskiej i zamawiania przejazdów w Polsce. Nad Wisłą korzysta z niej już ponad 1.5 mln użytkowników. W lutym bieżącego roku Uber wprowadził pilotażowy program płatności gotówkowych w Warszawie, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców stolicy. Pozytywne doświadczenia zebrane przez firmę w tym mieście wpłynęły na decyzję o udostępnieniu płatności gotówkowych w pozostałych sześciu miastach, których mieszkańcy mogą zamawiać przejazdy w aplikacji.

– Wprowadzenie płatności gotówkowych za przejazdy z Uberem we wszystkich polskich miastach, w których dostępna jest nasza aplikacja, pozwoli jeszcze większej liczbie mieszkańców na wygodne i bezpieczne przemieszczanie się. Teraz z Ubera skorzystają również te osoby, które nie posiadają karty debetowej czy kredytowej lub są przywiązane do płatności gotówkowych. Z naszych analiz wynika, że raptem 30 proc. osób, które chciałyby korzystać z Ubera posiada karty kredytowe czy debetowe. Chcąc rozszerzyć dostępność naszej platformy wśród tych użytkowników, którzy preferują płatności gotówkowe, zdecydowaliśmy się udostępnić takie transakcje wszystkim użytkownikom Ubera w Polsce – powiedziała Ilona Grzywińska-Lartigue, Dyrektor Komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Użytkownicy, którzy nie posiadają karty debetowej lub kredytowej, mogą zarejestrować się w aplikacji Uber i od razu zaznaczyć, że za swoje przejazdy będą płacić gotówką.

Wprowadzenie płatności gotówkowych w Uberze to kolejna nowość w aplikacji, która niedawno wzbogaciła się o dodatkowe funkcje związane z bezpieczeństwem pasażerów i kierowców.

Jak zapłacić gotówką w Uberze?

Zamówienie przejazdu gotówkowego z Uberem jest szybkie i wygodne. Wystarczy włączyć aplikację i wybrać kolejno zakładki: "Menu">"Płatność">"Dodaj formę płatności" a następnie wybrać spośród dostępnych opcji tę o nazwie "Gotówka".

Jeśli chcemy korzystać z płatności gotówkowych w Uberze tylko okazjonalnie, możemy wybrać tę opcję płatności w momencie zamawiania przejazdu. Zaznaczymy ją rozwijając menu dostępne pod mapą zamawiania przejazdu.
Użytkownik poznaje koszt przejazdu każdorazowo jeszcze przed jego zamówieniem. Wybierając adres docelowy, aplikacja przedstawi mu propozycję przejazdów na każdą kieszeń, w 3 opcjach: UberX, Select oraz Van.

Wszystkie płatności, zarówno bezgotówkowe, jak i gotówkowe, są rejestrowane w elektronicznym systemie Uber i przez to transparentne. Każdy użytkownik, jak również przedstawiciele odpowiednich władz, mogą prześledzić ich przebieg na dowolnym etapie.

Po zamówieniu przejazdu gotówkowego, we wskazanym miejscu na mapie pojawi się kierowca, w którego samochodzie znajdzie się kasa fiskalna.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)