Uber Eats w Polsce ma 2 lata. I dzieli się smaczkami

Uber Eats w Polsce ma 2 lata. I dzieli się smaczkami

Uber Eats w Polsce ma 2 lata. I dzieli się smaczkami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Uber
14.02.2019 09:00, aktualizacja: 15.02.2019 11:47

Warszawa kocha azjatyckiego Pad Thaia, Kraków hołduje wegańskim burgerom, a mieszkańcy Poznania, Trójmiasta i Wrocławia sięgają po klasykę kuchni amerykańskiej, czyli grillowane burgery wołowe. Uber Eats zdradza, co najbardziej lubią zamawiać Polacy.

Platforma jest w Polsce od 2 lat. Z tej okazji firma opublikowała dane dotyczące preferencji żywieniowych i kubków smakowych swoich użytkowników znad Wisły. Oto kilka statystyk:

● 534 – tyle zamówień złożył w ciągu minionego roku najbardziej wygłodniały użytkownik Uber Eats w Polsce
● 70 – z tylu dań składało się jednorazowe zlecenie
● 54 – tyle posiłków zamówili jednorazowo dwaj miłośnicy McDonald’s z Poznania i Warszawy (2 różne zlecenia),
● Pad Thai, wegański kebab oraz burgery – oto 3 najchętniej zamawiane dania w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście,
● 2,4 – tyle średnio dań dowozi dostawca Uber Eats w swojej torbie w ramach jednego zamówienia.

Uber Eats zaczynał w lutym 2017 roku w Warszawie. Dzisiaj, oprócz mieszkańców stolicy, z platformy Uber Eats mogą korzystać także użytkownicy z 5 innych miast: Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Sopotu.

Jednak w zeszłym roku to właśnie mieszkańcy stolicy rozbili bank. Rekordowe pod względem liczby posiłków zlecenie zostało złożone 4 grudnia w restauracji Ambia: zawierało aż 70 pozycji, które tworzyły potrawy, takie jak: Czerwony Tofciu, Eco Ronny-Sojowy, Pad Thai z Krewetkami, Tajska Krewetka, Tajski Bobo, Udon Smażony z Kurczakiem, Wołowina Sma-Rice. Każda z nich została zamówiona po 10 razy. Jednocześnie to właśnie to zlecenie osiągnęło najwyższą wartość zamówienia – użytkownik Uber Eats ze stolicy zapłacił za nie 1495 zł.

Z kolei zeszłoroczny mundial także był czasem żniw dla lokali współpracujących z Uber Eats. Na przełomie czerwca i lipca kubki smakowe kibiców najczęściej podbijały takie dania jak: pad thai, mix pierożków na parze, frytki, burrito chili con carne, cheeseburger i pizza.

A tak wygląda tabela najpopularniejszych dań i lokali we wszystkich pięciu miastach:

Obraz
© Materiały prasowe

Uber Eats dostępny jest na iOs i na Androida.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)