Tytanowe słuchawki Maxell Pro Studio

Tytanowe słuchawki Maxell Pro Studio

Tytanowe słuchawki Maxell Pro Studio
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.04.2015 10:07

Maxell pokazał nowe słuchawki Pro Studio HP6000. Do konstrukcji tego modelu wykorzystano membrany pokryte tytanem, które powinny dzięki temu zapewnić optymalną jakości dźwięku.

Konstrukcja słuchawek oparta jest o dynamiczne neodymowe przetworniki, których 40mm membrany pokryte zostały 0.019mm warstwą tytanu. Ich pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale 12Hz –. 28kHz, natomiast czułość wynosi 112dB.

Zastosowanie tytanu minimalizuje zakłócenia mechaniczne oraz zapewnia precyzyjne odtwarzanie dźwięku. Membrana pokryta tytanem działa jak uniwersalny przetwornik dźwięku, a to sprawia, że przejście między pełnym potencjału basem, a delikatnymi tonami średnimi jest łatwe i zrównoważone. Producent zdecydował się na zastosowanie cewek głośnikowych charakteryzujących się dużym oporem elektrycznym. Impedancja w ich przypadku wynosi 5. omów, co pozwala na osiągnięcie optymalnej jakości dźwięku.

Pałąk składa się z dwóch części: zewnętrznej, wykonanej z matowego plastiku i wewnętrznej, aluminiowej, która chroni urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Muszle wykonane zostały z miękkiej skóry, co jest szczególnie ważne dla osób przyzwyczajonych do wielogodzinnego grania lub słuchania muzyki. Przewód o długości 5. umieszczony został tylko z jednej strony.

Cena: 190 zł.

Specyfikacja:

Czułość: 112dB +/- 4dB
Pasmo przenoszenia: 12Hz - 28kHz
Impedancja: 50ohms
Głośniki: 40mm
Magnes: Neodymowy
Wydajność nominalna: 30mW
Maksymalny pobór: 100mW
Wtyczka: 3.5mm
Długość kabla: 5m

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)