Twoja pralka przyśle Ci email!

Twoja pralka przyśle Ci email!
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

09.12.2015 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To wcale nie jest żart czy zapowiedź kolejnego filmu science fiction tylko otaczająca nas rzeczywistość i kolejne ułatwienia tzw. internetu rzeczy usprawniającego nasze codzienne życie. Jeśli komuś wydaje się, że inteligentny dom to jakieś skomplikowane systemy i drogie urządzenia to jest w błędzie. Niemiecka firma AVM, specjalizująca się w produkcji domowych routerów i urządzeń sieciowych, proponuje rozwiązania Smart Home oparte na domowym routerze FRITZ!Box.

Cały dom pod naszą zdalną kontrolą

Co zatem jest potrzebne, żebyśmy mogli kontrolować nasze domowe urządzenia AGD będąc poza domem? Potrzebny nam będzie do tego router oraz inteligetne gniazdko, do których podłączymy nasze urządzenie. Dobrym przykładem może być tutaj router FRITZ!Box z bazą DECT oraz gniazdko FRITZ!DECT 200. W kolejnym kroku musimy ustawić w oprogramowaniu routera, kiedy nasze urządzenia mają się włączać i wyłączać. Możemy np. zaprogramować, aby codziennie rano o określonej godzinie nasz ekspres robił nam pachnącą kawę, pralka kończyła pranie dokładnie wtedy, gdy wracamy do domu, zaś oświetlenie domowe automatycznie włączało się, kiedy robi się ciemno. Inteligentne gniazdka pełnią także funkcję miernika energii informując nas o tym, które z domowych urządzeń są najbardziej energożerne. W ten sposób możemy zaprogramować inteligentne gniazdka, aby automatycznie wyłączały sprzęt, gdy zużywany przez nie prąd, w trybie spoczynku, będzie niższy od ustalonej wcześniej wartości granicznej.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Pełna komunikacja i wyższy komfort

Dzięki rozwiązaniom Smart Home, możemy nie tylko dokładnie zaplanować i zautomatyzować wykonywanie codziennych czynności domowych, ale również kontrolować nasz dom i mieszkanie będąc na wakacjach czy wyjeżdżając na święta do rodziny. Możemy nie tylko zaprogramować włączanie oświetlenia w różnych pomieszczeniach, aby potencjalny włamywacz myślał, że jest ktoś z domowników. Dzięki podłączeniu kamer IP do Smart Home możemy także na bieżąco monitorować nasz dom. Rozwiązanie to jest idealne dla osób zapominalskich - bo ile razy zdarzało nam się wracać do domu kilka razy lub zastanawiać w pracy czy na pewno wyłączyliśmy żelazko lub jakieś inne urządzenie. Teraz będąc poza domem łączymy się naszym smartfonem z domowym routerem i jednym przyciskiem możemy włączyć lub wyłączyć wybrany sprzęt elektryczny. To jednak nie wszystko, w routerze możemy wprowadzić ustawienie, dzięki któremu po każdym przełączeniu gniazdka, na określony adres pocztowy zostanie wysłany e-mail. W ten właśnie prosty sposób możemy dowiedzieć się,
że na przykład pralka skończyła pranie, wyłączyły się trawnikowe zraszacze lub domowe oświetlenie, a zużycie prądu pobieranego przez te urządzenia jest minimalne.

Pełne bezpieczeństwo i nowe możliwości

Szybko rozwijające się rozwiązania oparte o tzw. Internet Rzeczy i inteligentny dom pokazują, iż nie trzeba inwestować w drogie systemy, aby podnieść sobie komfort życia i stworzyć własny Smart Home. Dlatego firma AVM opracowała swe rozwiązanie w oparciu o domowy router, który dla Polaków pomału staje się podstawowym wyposażeniem każdego gospodarstwa domowego.

_ "Zastosowana w routerach FRITZ! technologia DECT zapewnia z jednej strony niskie zużycie energii, a przy tym jest bezpiecznie szyfrowana. Także komunikacja pomiędzy routerem a smartfonem jest bezpiecznie szyfrowana, a dodatkowo odbywa się przez tunel VPN. AVM cały czas rozwija funkcje Smart Home wprowadzając także - oprócz możliwości sterowania urządzeniami elektrycznymi - sterowanie domowym ogrzewaniem." _ - dodaje Szymon Wiśniewski Pre-Sales Engineer AVM dla marki FRITZ!.

Może zatem warto powoli przyzwyczaić się do maili wysyłanych nie tylko przez naszych znajomych, ale także przez urządzenia domowe.

Źródło: AVM

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)