Twój telefon sam napisze pamiętnik za ciebie

Twój telefon sam napisze pamiętnik za ciebie

Twój telefon sam napisze pamiętnik za ciebie
Źródło zdjęć: © SXC.hu
02.09.2013 10:16, aktualizacja: 02.09.2013 11:58

Ogrom informacji zbieranych przez nasze smartfony zespół naukowców z McGill University w Montrealu wykorzystuje do stworzenia automatycznego pamiętnika – informuje New Scientist. Wpisy są przedstawione w postaci osi czasu i dokumentują nasze poczynania w ciągu dnia.

Naukowcy stworzyli oprogramowanie, które śledzi nasze ruchy wewnątrz budynków, korzystając z sygnału sieci bezprzewodowej, docierającego do telefonu komórkowego. Następnie opracowali metodę „tłumaczenia”. tych danych na prosty tekst, który następnie zapisuje się w "dzienniku".

Typowe wpisy wyglądają następująco: „Opuściłem dom o 7.20. Dotarłem na salę wykładową o 11.28. Opuściłem ją o 11.50. Wszedłem do holu o 11.52. Wyszedłem z holu o 12.38. Dotarłem do mojego biura o 12.46”. W tej postaci wygląda to niezbyt ciekawie, ale istotą programu jest to, że użytkownik mógłby następnie uzupełnić wpis o swoje wspomnienia.

Badacze planują uzupełnić program o zbieranie informacji o tym, jakich aplikacji używamy na swoim telefonie, do kogo dzwonimy i piszemy wiadomości, czy jak dużo czasu spędzamy korzystając z serwisów społecznościowych. Następnym krokiem ma być założenie firmy, która mogłaby wprowadzić aplikację na rynek.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)