Twój Festiwal Filmowy 2012 na YouTube

Twój Festiwal Filmowy 2012 na YouTube

23.01.2012 12:16, aktual.: 23.01.2012 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

YouTube we współpracy z La Biennale di Venezia (Festiwal Filmowy w Wenecji) i Scott Free Productions rozpoczyna "Twój Festiwal Filmowy 2012" (Your Film Festival) - międzynarodowy konkurs dla autorów filmowych historii. Dzięki festiwalowi będą oni mogli pokazać swoją twórczość globalnej publiczności, a najlepszy z nich zyska niepowtarzalną okazję rozpoczęcia kariery filmowej oraz otrzyma nagrodę w wysokości 500 tys. USD.

Twórcy z całego świata zostali zaproszeni do umieszczania na youtube.com/YourFilmFestival swoich 15-minutowych filmów. Wideo może być nagrane w dowolnym formacie, stylu i gatunku. Spośród wszystkich zgłoszeń Scott Free Productions wybierze 50-ciu półfinalistów, na których użytkownicy YouTube będą mogli oddawać swoje głosy, wybierając w ten sposób dziesięciu finalistów. W sierpniu finaliści pojadą do Włoch, gdzie ich prace zostaną pokazane podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zwycięzca Grand Prix zostanie wyłoniony przez specjalne jury i otrzyma 500 tys. dolarów od YouTube na przygotowanie kolejnej produkcji wraz ze Scott Free Productions. Zgłoszenia można wysyłać od 2 lutego do 31 marca 2012.

Zadowolenie z inicjatywy YouTube oraz Ridleya Scotta wyraził również Alberto Barbera, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Wenecji –. Festiwal ma bogatą historię w odkrywaniu nowych talentów. Dlatego z radością oczekujemy na zgłoszenia młodych artystów z całego świata. – powiedział Barbera.

Twój Festiwal Filmowy to kolejny wśród projektów YouTube, które wspierają sztukę i odkrywają nowe horyzonty filmu czy muzyki. Jest on konsekwencją udanej współpracy z Ridleyem Scottem przy entuzjastycznie przyjętym przez krytyków filmie dokumentalnym Life In A Day. Z kolei YouTube Symphony Orchestra, YouTube Play i YouTube Space Lab to kolejne przykłady łączenia wideo online z tradycyjną sztuką oraz zaangażowania we wspieranie nauki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)