Twitter przesadził z resetem haseł

Twitter przesadził z resetem haseł
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

09.11.2012 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczorajszy dzień nie był najlepszy dla Twittera. Kilka godzin temu dowiedzieliśmy się, że bliżej nieznana ilość kont została zhackowana, później, że Twitter przesadził z ilością próśb o zmianę hasła.

Jeśli dostaliście dziś maila informującego o konieczności zmiany hasła do Twittera nie musi to wcale być próba ataku phishingowego. Nie musi to także oznaczać, że akurat wasze konto wymaga zmiany hasła. Dwie godziny temu Twitter oznajmił, że przesadził z ilością powiadomień, które trafiły do zbyt dużej liczby osób.

Kilka godzin temu Twitter zauważył, że całkiem pokaźna ilość kont zachowuje się podejrzanie. Na razie nie wiadomo co było tego przyczyną ani ilu kont dotyczył problem. Ale prewencyjnie do użytkowników rozesłano maile z prośbą o zmianę hasła.

Jakieś cztery godziny później okazało się, że problem nie był aż tak poważny, jak na początku zakładano, a Twitter przyznał się do tego, że przypadkowo zresetowano hasła dużo większej liczby kont, niż wymagała tego sytuacja. Za co serwis mikroblogowy oczywiście przeprasza.

Jedno jest pewne –. w całym zamieszaniu wywołanym przez Twittera bardzo prawdopodobnym jest, że ktoś naprawdę zaczął rozsyłać maile phishingowe. Lepiej zmienić swoje hasło ręcznie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)