Twitter: 32 mln haseł i loginów na sprzedaż

Twitter: 32 mln haseł i loginów na sprzedaż
Źródło zdjęć: © Chip.pl

10.06.2016 05:27, aktual.: 10.06.2016 15:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według niepotwierdzonych informacji, 32 miliony haseł do Twittera, wraz z powiązanymi loginami i adresami mailowymi, jest dostępnych na sprzedaż. Sam Twitter upiera się jednak, że nie doszło do żadnego włamania.

Witryna Leaked Source zdobyła informacje na temat 32 milionów kont twitterowych, wraz z ich loginami, hasłami i powiązanymi adresami mailowymi. Jak twierdzi, dane te są obecnie wystawione na sprzedaż przez cyberprzestępców. Według losowej, pobieżnej kontroli, nie są to "fałszywki", a faktyczne dane uwierzytelniające użytkowników.

Co ciekawe, Twitter idzie w zaparte i upiera się, że mimo przeprowadzonego śledztwa, nie wykryto śladów jakiegokolwiek włamania. I, jak twierdzi, ma na to dowody. Takie jak fakt, że te dane przechowywane są w formie szyfrowanej, a udostępniona baza danych zawiera niezaszyfrowany "czysty tekst". Układ bazy jest również niezgodny z tą, którą stosuje Twitter, a spora część kont to konta rosyjskich użytkowników tej sieci, co sugeruje, że dane w jakiś sposób zostały wykradzione na terenie tego kraju.

Niewykluczone, że włamania faktycznie nie było, a loginy i hasła zostały zebrane przez złośliwe oprogramowanie, które zainfekowało poszkodowanych internautów. Niezależnie od przyczyn, zalecamy uaktualnienie swoich poświadczeń do Twittera, by uniknąć niepotrzebnych nieprzyjemności. Warto to zrobić szczególnie wtedy, kiedy ten sam login i hasło używane jest do kilku usług np. Twittera, Facebooka, poczty e-mail albo konta bankowego.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Składany Smartfon od Samsunga już w przyszłym roku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)