tvn24.pl złamał ciszę wyborczą?

tvn24.pl złamał ciszę wyborczą?
Źródło zdjęć: © TVN24

23.10.2007 12:30, aktual.: 23.10.2007 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj o godzinie 20.58, czyli prawie dwie godziny przed zakończeniem przedłużonej ciszy wyborczej, na stronie tvn24.pl pojawił sie artykuł na temat wyników sondaży wyborczych. Chwilę później po sieci zaczęły krążyć zrzuty tej strony z wstępnymi wynikami wyborów.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie po godzinie 22, Jakub Sufin, kierownik zespołu tvn24.pl, tłumaczył, że serwis został zaatakowany przez hakerów, którzy rozprzestrzeniają testowe informacje z bazy danych serwisu. Były to testowe informacje, ponieważ wyniki opublikowanych przedwcześnie sondaży różniły się nieco od tych udostępnionych przed 23.

Obok ataku hakerów, istnieje jednak drugi możliwy scenariusz, o którym pisali na swoich blogach m.in. Tomasz Topa - http://tomasz.topa.pl/tvn24pl-hacked-w-wieczor-wyborczy.htmlcomment-28855 i Grzegorz Marczak - http://antyweb.pl/wpadka-tvn24pl-za-milion-zlotych/. Autor udostępnionego w sieci tekstu nt. sondażowych wyników wyborów mógł edytować swój materiał, i zamiast zapisać artykuł jako szkic, zapisał przez pomyłkę jako publikację, dlatego informacja znalazła się na stronie. Po kilku minutach, feralny tekst na temat sondaży nie był już dostępny. Potwierdzenia internautów, którzy widzieli ok. 21 wyniki sondaży oraz zrzuty ze stron tvn24.pl można znaleźć m.in. na Wykop.pl - http://www.wykop.pl/link/30974/img-tak-tvn24-pl-zlamal-cisze-wyborczacomment-140849 .

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)