"Trudna prawda o firmowych sieciach"

"Trudna prawda o firmowych sieciach"09.07.2009 15:00
"Trudna prawda o firmowych sieciach"
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Firma Trend Micro udostępniła wyniki analiz sieci komputerowych różnych przedsiębiorstw, przeprowadzanych przy użyciu oferowanej przez tę spółkę usługi oceny zagrożeń. Wyniki nie są zbyt optymistyczne: w każdej z ponad 100 zbadanych sieci wykryto aktywne szkodliwe oprogramowanie, a w co drugiej - co najmniej jeden program do kradzieży danych.

Z danych zebranych przez Trend Micro wynika ponadto, że w czterech na pięć zbadanych sieci zidentyfikowano co najmniej jeden szkodliwy program pobrany z Internetu (w trzech na pięć takich programów było ponad 20). "45. systemów było zainfekowanych różnymi programami do kradzieży danych, w 50% systemów odkryto co najmniej cztery programy typu bot IRC, a 35% miało co najmniej jednego robaka sieciowego" - czytamy w raporcie.

288762723859445907
Źródło zdjęć: © (fot. Jupiterimages)

Analizy przeprowadzano od października 200. r. do czerwca 2009 r. W programie wzięło udział ponad 100 przedsiębiorstw z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Łacińskiej. Usługa oceny zagrożeń Trend Micro polega na umieszczeniu w sieci korporacyjnej urządzenia do odbioru danych - jest ono instalowane w warstwie sieci na przełączniku głównym, skąd może np. monitorować ruch internetowy, sprawdzać, czy w załącznikach poczty e-mail nie ma wirusów oraz wykrywać działanie botnetu. Urządzenie jest zintegrowane z infrastrukturą Trend Micro Smart Protection Network. Badanie trwa dwa tygodnie i kończy się przygotowaniem raportu dla kierownictwa przedsiębiorstwa oceniającym bezpieczeństwo sieci.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)