Toughpad FZ-A2 - tablet do zadań specjalnych

Toughpad FZ‑A2 - tablet do zadań specjalnych

Toughpad FZ-A2 - tablet do zadań specjalnych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.06.2016 13:27

Czasem zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy sprzętu odpornego na upadki, zniszczenia czy zalania wodą. Tego typu urządzenia sprawdzą się podczas trudnych wypraw turystycznych, ale również w niektórych miejscach pracy jak np. warsztaty samochodowe. Niestety, nie są to tanie urządzenia.

Ekran nowego tabletu Panasonic o przekątnej 10,1 cali wyświetla obraz w rozdzielczości 1920x120. i jasności 800cd/m 2 . Dzięki temu powinien się dobrze sprawdzić zarówno w zaciemnionych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Pojemnościowy ekran dotykowy obsługuje do 10 aktywnych punktów jednocześnie, może być obsługiwany w rękawicach roboczych oraz za pomocą rysika.

Urządzenie pracuje w oparciu o najnowszy system operacyjny Android 6.0 Marshmallow wspierany przez platformę Android for Work. Tablet wyposażono w procesor Intel Atom x5-Z855. Quad Core , o taktowaniu od 1,44 GHz do 2,4 GHz), 4 GB pamięć RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. W standardowym wyposażeniu Toughpada znajdują się porty USB złącze HDMI, Micro SD oraz moduł GPS. Opcjonalnie tablet można też doposażyć w czytnik SmartCard, czytnik kodów kreskowych oraz moduł 4G. Podstawowa bateria Toughpada zapewnia do 9 godzin nieustannej pracy. Istnieje także możliwość jej wymiany w trybie HotSwap (bez konieczności wyłączania urządzenia), co pozwala podwoić czas pracy urządzenia bez podłączenia do zasilania. Do prowadzenia konferencji wideo oraz robienia zdjęć służą dwie kamery: przednia, nagrywająca w jakości Full HD oraz tylna, o rozdzielczości 8 MP i wyposażona w lampę błyskową.

Konstrukcję Toughpada FZ-A2 wykonano ze stopu magnezu, dzięki czemu jest on w pełni odporny na wstrząsy, a także upadek z wysokości do 12. cm. Urządzenie może pracować w temperaturach od -10 do 50 stopni Celsjusza i jest zgodne ze standardem IP65, co oznacza całkowitą odporność przed wnikaniem pyłu oraz przed zalaniem strumieniem wody z dowolnego kierunku. Toughpad FZ-A2 trafi na polski rynek w lipcu 2016 roku i będzie go można nabyć w cenie od 6200 zł netto.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Składany smartfon od Samsunga już w przyszłym roku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)