Toshiba Satellite L - nowa seria laptopów

Toshiba Satellite L - nowa seria laptopów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.03.2012 15:24, aktual.: 28.03.2012 07:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najnowszej ofercie firmy Toshiba znalazły się modele serii Satellite L, przeznaczone zarówno do obsługi multimediów, jak i zaawansowanych zadań przetwarzania danych. Seria L opiera swą moc o najnowszej generacji procesory. Laptopy dostępne są w trzech rozmiarach matryc - 13,3, 15,6 oraz 17,3 cala. Na rynku europejskim laptopy z tej serii będą dostępne w drugim kwartale 2012 roku.

Wysokiej rozdzielczości wyświetlacze z technologią TruBrite oraz głośniki pracujące w oparciu o rozszerzoną technologię SRS Premium Sound HD są standardowym wyposażeniem tej serii. Dzięki technologii Toshiba Resolution+ poprawiającej jakość obrazu i współpracującej z napędem Blu-ray, nowe laptopy konwertują w czasie rzeczywistym obraz standardowej rozdzielczości (SD) do jakości bliskiej HD. Opcja ta jest dostępna w wybranych modelach.

Laptopy serii L posiadają szeroką gamę portów i interfejsów. Umożliwiają one szybki dostęp do sieci poprzez Gigabit Ethernet lub WLAN. Port USB 3.0 zapewnia transfer danych z prędkością do 5 Gbit/s, czyli 1. razy większą niż ta, którą umożliwia USB 2.0. Modele z tej serii wyposażone są także w Bluetooth 4.0. Ten nowy standard Bluetooth może obsługiwać różne konfiguracje przypisane do dedykowanych urządzeń kompatybilnych z laptopami. Pozwala między innymi na energooszczędną synchronizację ze smartfonem o wolniejszej szybkości transferu danych, ale zapewnia też szybki transfer do 24 Mbit/s, co pozwala na przesyłanie nawet dużych obrazów zaledwie w ciągu sekundy. Laptopy z serii L można bez trudu podłączyć do telewizora za pomocą złącza HDMI, aby móc oglądać filmy na dużym ekranie wygodnie siedząc na kanapie w salonie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)