Top 5 wodoodpornych depilatorów© © Patryk Kosiński - Fotolia.com

Top 5 wodoodpornych depilatorów

Tomasz Budzik
27 lutego 2017

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najbardziej popularnym domowym urządzeniem dającym nam możliwość usunięcia włosów na kilka tygodni jest depilator. Używanie takowego pod wodą odrobinę ogranicza ból. Używanie depilatora pod prysznicem jest także dużo bardziej praktyczne. Przyjrzyjmy się bliżej depilatorom z możliwością używania ich na morko.

Trochę ogółu.
Na rynku znajdują się dwa typy urządzeń, z pęsetami i dyskami. Pęsety umieszczane są od siebie dalej niż ma to miejsce w przypadku dysków, dlatego ten rodzaj dobrze sprawdza się w przypadku rzadkich włosów. Urządzenia z głowicami mają tę zaletę, że są szybsze i dokładniejsze. Depilatory mają do 40 pęset - im więcej tym lepiej. Bywa, że głowica jest ruchoma. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie jest dokładniejsze, bo lepiej dopasowuje się do ciała.

sylwetka

Obraz
Źródło zdjęć: © zrodlo

Zwykle producenci instalują dwupoziomową regulację prędkości. Im szybciej - tym bardziej precyzyjnie, ponieważ pęsety łatwiej i sprawniej łapią i wyrywają włoski.

Depilatory, których można używać pod wodą mają zwykle zasilanie akumulatorowo sieciowe. To dosyć logiczne, lepiej nie mieć w wannie urządzenia podłączonego do gniazdka. Taki rodzaj zasilania jest dobrym rozwiązaniem także, jeśli podróżujemy i nie mamy bezpośredniego dostępu do prądu. Zwrócić uwagę należy jednak na czas pracy na naładowanej baterii. Oczywiście tym lepiej, im jest on dłuższy. Minimum, które pozwala na wygodne użytkowanie to 30 minut.

Do każdego depilatora dodawane są różnego rodzaju nasadki. Golące, masujące, łagodzące ból, chłodzące a nawet pilingujące. Mają poprawić komfort używania sprzętu lub zmienić jego funkcję np. z wyrywania na obcinanie. Nie oszukujmy się jednak, używanie depilatora boli nawet z końcówkami, które mają to niwelować. Większa ilość nasadek daje więcej możliwości użytkowania urządzenia.

Przed dokonaniem wyboru należy sprawdzić, jakie dodatkowe funkcje posiada depilator. Dobrze jeśli ma specjalne światełko, które podświetla punktowo miejsca na ciele i umożliwia zobaczenia najmniejszych włosków. Bywają depilatory z nawiewem mające zmniejszać bolesność zabiegu, a także z funkcją silence, obniżającą głośność urządzenia. Można także trafić na funkcję naciągania skóry, dzięki temu faktycznie mniej boli, ponieważ włos z cebulką wychodzi łatwiej ze skóry.

{"photo":{"author":"","height":"653","id":"1056277765966--2019890101","source":"Widget Corp","title":"kot testowy","url":"https://i.wpimg.pl/985x0/m.autokult.pl/ford-edge-12-c258e6ba160d25430e3.jpg","width":"984"}}

Przed użyciem jakiegokolwiek urządzenia wyrywającego, warto zrobić dzień wcześniej piling ciała. Stary naskórek zostanie zdarty, co ułatwi depilację. Robienie pilingu po zabiegu, zapobiega natomiast wrastaniu włosów. Ciepła woda ograniczy odrobinę ból.

Zobaczmy Top 5 urządzeń dostępnych na rynku.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Philips Satin Soft HP6521/01
Miejsce piąte w rankingu zajmuje depilator marki Philips. Można go używać na sucho, a także w wannie lub pod prysznicem. W trakcie działania masuje skórę, dzięki czemu delikatnie niweluje ból. Jego głowica ma dosyć ciekawą konstrukcję. Składa się z dwudziestu pęset i dwudziestu jeden dysków, które wprawiane są w ruch wirujący. Do zestawu dołączona jest szczoteczka i etui. Jednak to już wszystkie plusy tego urządzenia. Nie posiada ono niestety więcej dodatków. Zasilanie jest akumulatorowe, a czas pracy baterii nie należy do najdłuższych. W pełni naładowana pracuje przez 30 minut.

Obraz
Obraz;
Źródło zdjęć: © Widget Corp
Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Remington EP7030
Marka Remington swoją rynkową pozycję budowała w oparciu o urządzenia do profesjonalnej stylizacji włosów, ale urządzenia domowe także wychodzą im dobrze. Ten depilator ma dosyć przestarzały design ale jeśli chodzi o parametry techniczne są całkiem dobre. Można używać go na sucho i na morko. Producent przewidział możliwość wyślizgiwania się urządzenia z dłoni podczas kąpieli, dlatego wyposażył je w antypoślizgowy uchwyt. Głowica tego sprzętu jest ruchoma i posiada komplet 40 pęset. Podświetla dodatkowo miejsca depilacji. Dołączona jest dodatkowa nasadka do depilacji wrażliwych miejsc i nasadka kątowa. Pracuje do 40 minut na jednym ładowaniu.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Rowenta Aquaperfect EP9124D0

Miejsce trzecie zajmuje bardzo przyzwoity depilator od Rowenty. Jego cechą charakterystyczną, zasługującą na wyróżnienie, jest budowa głowicy. Została ona stworzona, a właściwie zainstalowana odrobinę inaczej niż w klasycznych urządzeniach. Bardziej wystaje, dzięki czemu całkowicie przylega do skóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pęsety mają możliwość złapania i wyrwania nawet malutkich włosków. Producent zapewnia, że poradzi sobie również z tymi o długości 0,5 mm. Urządzenie posiada diodę, oświetlającą skórę. Dzięki niej widoczne są wszystkie włosy. Do zestawu został dołączony cały komplet przydatnych nasadek. Głowica goląca, trymer do depilacji okolic bikini, nasadka do miejsc wrażliwych. Bateria jest bezpieczna w spotkaniu z wodą, naładowana pracuje przez 40 minut.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Braun Silk Epil 7SE7791

Drugie miejsce trafia do depilatora marki Braun. Zasadniczą wadą jest czas pracy urządzenia na naładowanej baterii - maksymalnie do 30 minut. Od urządzenia tej klasy wymaga się zdecydowanie więcej. Jeśli jednak chodzi o możliwości techniczne są one bez zarzutu. Producent zapewnia, że zastosowany system Close-Grip powoduje, że sprzęt chwyta nawet te włoski, które ledwo łapie wosk. Poza tym zaraz za głowicą z pęsetami znajduje się komplet ostrzy, które pozbędą się resztek włosów i martwego naskórka. Warto zwrócić uwagę na końcówki SoftLift Tips, zamocowane bezpośrednio na głowicy. W trakcie pracy urządzenia podnoszą one leżące włoski, tak by pęsety nie miały problemu ze złapaniem ich. Cała obudowa jest wodoszczelna i antypoślizgowa. W urządzeniu nie zabrakło także światełka imitującego światło dzienne, dzięki któremu widać wszystkie włoski.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Panasonic ES-ED90

Miejsce pierwsze zajmuje, pewnie ku zaskoczeniu wielu, depilator marki Panasonic. Powody takiej pozycji są dwa. Po pierwsze urządzenie posiada największą ilość pęset, aż 48. Dzięki temu i dzięki zastosowaniu ruchomej głowicy, depilacja jest bardzo dokładna. Po drugie, producent pomyślał o bardzo przydatnej rzeczy jaką jest specjalna głowica do depilacji pach. Właściwie to znajdzie się też i trzeci czynnik. Do urządzenia została dołączona specjalna końcówka do mechanicznego usuwania martwego i zgrubiałego naskórka pięt i stóp. Super pomysł! Godzina ładowania wystarcza na 40 minut ciągłej pracy.

{"photo":{"author":"","height":"653","id":"1056277765966--2019890101","source":"Widget Corp","title":"kot testowy","url":"https://i.wpimg.pl/985x0/m.autokult.pl/ford-edge-12-c258e6ba160d25430e3.jpg","width":"984"}}

TOP 5 TOP 5 wodoodpornych depilatorów
Msc Model Głowica Czas pracy akumulatora Czas ładowania Stopnie prędkości Funkcja masowania Dodatki Cena
1

Panasonic ES-ED90 48 pęset 40 minut 1 godz. 2 nie Nasadki do pach/stóp 398 zł
2

Braun Silk Epil 7SE7791 40 pęset 30 minut 1 godz. 2 nie Ostrza golące 355 zł
3

Rowenta Aquaperfect EP9124D0 40 pęset 40 minut 1 godz. 2 nie Komplet nasadek 367 zł
4

Remington EP7030 40 pęset 40 minut 1 godz. 2 nie Nasadka 279 zł
5

Philips Satin Soft HP6521/01 20 pęset 21 dysków 30 minut 1 godz. 2 tak brak 264 zł

Alicja Grabowska, TVN Turbo

Obraz
Komentarze (0)