Top 5 najlepszych lodówek side-by-side

Top 5 najlepszych lodówek side-by-side

Top 5 najlepszych lodówek side-by-side
Źródło zdjęć: © Fotolia | Photographee.eu
24.07.2015 11:06
Obraz
© (fot. Fotolia / Photographee.eu)

Od dobrych kilku lat dużą popularnością cieszą się lodówki typu side-by-side. Przybywa zarówno klientów zainteresowanych tymi modelami, jak i samych produktów oferowanych przez producentów.

Side-by-side to bardzo pojemne lodówki, najczęściej dwudrzwiowe, chociaż na rynku pojawiają się również urządzenia typu French Door (czterodrzwiowe). Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego? Zdecydowanie nie. Na ten typ lodówek, w szczególności powinni zwracać uwagę konsumenci, którzy mają wieloosobowe rodziny lub też często gotują i lubią mieć spory zapas produktów pod ręką. Jeśli obecnie jesteście na etapie wyboru lodówki side-by-side to trafiliście pod właściwy adres. Poniżej przedstawiamy wam kilka interesujących modeli, ograniczając się do urządzeń w cenie do 5000 zł. A zatem: jaką lodówkę wybrać?

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

1. Samsung RS7528THCSL/EF

Nasz ranking zaczynamy od jednego z największych producentów sprzętu AGD (i nie tylko). Mowa tu oczywiście o Samsungu. Pojemność chłodziarki wynosi 361 litrów, a zamrażarki 211 litrów. Producent zastosował w tym sprzęcie system Twin Cooling Plus, który zapewnia odpowiedni poziom temperatury oraz wilgotności, nawet po otwarciu drzwi. Urządzenie zostało również wyposażone w technologię No Frost oraz MultiFlow, które gwarantują równomierne rozchodzenie się powietrza wewnątrz lodówki.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

RS7528THCSL/EF należy do klasy energetycznej A++ . Dodatkowo posiada przestronną szufladę Big Box, dzięki czemu bez problemu zmieścimy nie tylko arbuza, ale i główkę kapusty. Ponadto producent zastosował w prezentowanym modelu technologię Twin Cooling System, zapewniającą odpowiedni poziom temperatury i wilgotności. Urządzenie można kupić już za 3299 zł.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

2. Hotpoint-Ariston E4D AA B C

Kolejne urządzenie można kupić już za 2599 zł, co akurat stanowi ciekawą propozycję w przypadku sprzętu typu side-by-side. Oczywiście nie należy się spodziewać, że dostaniemy prawdziwego giganta z całą masą technologii. Pojemność chłodziarki wynosi 292 litry, a zamrażarki 110 litrów.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Model należy do klasy energetycznej A+ i posiada system No Frost. Produkt wyposażono powłokę antybakteryjną, co stanowi barierę zabezpieczającą przed rozmnażaniem się bakterii i drobnoustrojów oraz o funkcję Super Cool, która skutecznie obniża temperaturę wewnątrz chłodziarki i zamrażarki.

3. LG GSB325PVQV

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Ten model posiada system No Frost i należy do klasy energetycznej A+. Pojemność chłodziarki wynosi 346 litrów, a zamrażarki 186 litrów. W urządzeniu zastosowano technologię LED, co pozwala znacznie ograniczyć zużycie energii oraz zapobiec niepotrzebnemu nagrzewaniu się wnętrza.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Dodatkowo producent zainstalował w urządzeniu uszczelki Bioshield, która pokryte są środkiem antybakteryjnym chroniącym przed rozwojem pleśni. Urządzenie kupimy w cenie 3299 zł.

4. AMICA FY408.3 DFX

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Mamy do czynienia z lodówką o całkowitej pojemności 435 litrów (272 litry przypadają na chłodziarkę, a 138 na zamrażarkę). Urządzenie należy do klasy energetycznej A+ i doczekało się m.in. systemu No Frost, alarmu niedomkniętych drzwi, które uruchamiają się automatycznie wtedy, gdy drzwi chłodziarki są otwarte dłużej niż 30 sekund. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w funkcję Wakacje, która idealnie sprawdzi się podczas dłuższej naszej nieobecności w domu. Technologia ta została stworzona po to, żeby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i uchronić przed przykrym zapachem , które często powstaje, gdy urządzenie jest wyłączone przez dłuższy czas. Lodówka firmy Amica można kupić w cenie 3899 zł.

5. Beko GNE 134631 X

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Pojemność chłodziarki wynosi 380 litrów, a zamrażarki 155 litrów. Urządzenie marki Beko wyposażono w system No Frost, komorę zerową, służącą do przechowywania szybko psujących się produktów oraz komorę Multizone, którą dowolnie możemy przekształcić z komory zamrażarki w chłodzącą.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Model należy do klasy energetycznej A++ i posiada alarm otwartych drzwi oraz uszczelki antybakteryjne. Ponadto lodówka została wyposażona w technologię Active Fresh Blue Light, która pozwala dłużej zachować świeżość owoców i warzyw oraz filtr antyzapachowy, skutecznie neutralizujący wszystkie niechciane zapachu. Urządzenie kupimy w cenie 4299 zł.

Oczywiście przed dokonaniem zakupu należy zastanowić się czy faktycznie tak duży sprzęt jest nam potrzebny w kuchni i czy mamy gdzie go usadowić. Niestety lodówki typu side-by-side zajmują sporo miejsca i z pewnością nie nadadzą się do małych kuchni. Ponadto jest to sprzęt nieodpowiedni dla singli oraz par. Z pewnością z lodówek mogą korzystać osoby posiadające większe rodziny, dzięki czemu w pełni wykorzystają możliwości tego sprzętu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)