Top 5 dużych zmywarek do 900 złotych

Top 5 dużych zmywarek do 900 złotych

13.03.2013 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmywarki stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Pozwalają oszczędzić nie tylko czas, który musielibyśmy przeznaczyć na stanie nad zlewem, ale również zmniejszają zużycie wody. Produkowane urządzenia dostępne są w dwóch standardowych rozmiarach - o szerokości 45 oraz 60 centymetrów, przy czym szersze modele pozwalają na jednoczesne umycie do 12 kompletów naczyń, dzięki czemu dużo lepiej sprawdzają się w przypadku w większych gospodarstw domowych. Właśnie wśród tego typu urządzeń wyszukaliśmy najlepsze zmywarki dla dużej rodziny do 900 złotych.

Zmywarki stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Pozwalają oszczędzić nie tylko czas, który musielibyśmy przeznaczyć na stanie nad zlewem, ale również zmniejszają zużycie wody. Produkowane urządzenia dostępne są w dwóch standardowych rozmiarach – o szerokości 45 oraz 60 centymetrów, przy czym szersze modele pozwalają na jednoczesne umycie do 12 kompletów naczyń, dzięki czemu dużo lepiej sprawdzają się w przypadku w większych gospodarstw domowych. Właśnie wśród tego typu urządzeń wyszukaliśmy najlepsze zmywarki dla dużej rodziny do 900 złotych.

1 / 5

Whirlpool ADP 5310 WH

Obraz
© Materiały prasowe

Zestawienie otwiera sprzęt marki Whirlpool. O jakości zmywarki świadczy przyznana klasa zmywania oraz suszenia, oznaczona w siedmiostopniowej skali od „A” do „G”, gdzie pierwsza litera alfabetu oznacza najlepszą efektywność. ADP 5310 WH, jak i wszystkie pozostałe modele w zestawieniu, gwarantuje efektywność zmywania oraz suszenia sklasyfikowane jako „A”. W standardowym cyklu zmywania urządzenie zużywa 1,05 kWh energii elektrycznej oraz 15 litrów wody - są to wartości dość niskie, dzięki czemu zmywarka otrzymała oznaczenie klasy energetycznej „A”. Model posiada 5 programów pracy, dodatkowo daje możliwość opóźnienia startu, dzięki czemu możemy zaprogramować urządzenie tak, aby włączyło się np. w środku dnia, kiedy akurat jesteśmy w pracy. Umożliwia także regulację wysokości górnego kosza, dzięki czemu mamy większą swobodę w optymalnym układaniu naczyń w komorze myjącej. Urządzenie posiada wskaźniki informujące o potrzebie uzupełnienia soli oraz nabłyszczacza. W zmywarce Whirlpool zastosowano technologie
samooczyszczenia filtrów Auto Clean, dzięki której nie ma konieczności przepłukiwania naczyń przed włożeniem do zmywarki, a filtr wystarczy przepłukać raz na pół roku. Z kolei system Aqua Control zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed wyciekiem, wynikającym z przelania zawartości komory myjącej bądź uszkodzenia węża doprowadzającego wodę.

2 / 5

Beko DSFN 1530

Obraz
© Materiały prasowe

Zmywarka Beko DSFN 1530 została wyposażona w panel sterujące typu Slim, ukryty po wewnętrznej stronie drzwi. Na froncie zmywarki widoczny pozostał tylko przycisk startu i zatrzymywania zmywania oraz kontrolki informujące o parametrach pracy urządzenia. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie czystości widocznej części zmywarki, a dodatkowo gwarantuje że nikt przypadkowo nie zmieni programu w trakcie jego trwania. Beko DSFN 1530 oferuje pięć programów zmywania (zmywanie wstępne, Mini 30, Quick&Clean, Eco 50° oraz Intensywny 70°), dodatkowo dając możliwość zmywania tylko połowy załadunku, które może okazać się przydatne jeśli chcemy np. zmyć po obiedzie naczynia umieszczone na tylko jednej półce. Mycie małych przedmiotów ułatwi trzyczęściowy pojemnik na sztućce. Zmywarka zapewnia dodatkową ochronę przed zalaniem dzięki technologii Watersafe, które po wykryciu nawet niewielkich ilości płynu w dolnej części urządzenie odcina dopływ wody. Sprzęt posiada klasę energetyczną A, gwarantującą ekonomiczne użytkowanie. Tak
jak pozostałe zmywarki w zestawieniu charakteryzuje się najwyższą klasą efektywności zmywania i suszenia.

3 / 5

Amica ZWA 615 W

Obraz
© Materiały prasowe

Cechą wyróżniającą zmywarkę Amica ZWA 615 W na tle pozostałych pozycji w naszym zestawieniu jest technologia Hot Air Drying, która poprzez zapewnienie dodatkowego kanału odpływu gorącego powietrza na zewnątrz zmywarki zapewnia bardziej wydajne suszenie umytych naczyń. Oprócz tego zmywarka posiada dodatkowe udogodnienia ułatwiające użytkowanie, takie jak opóźniony start, samoczyszczący filtr czy wskaźniki przypominające nam o konieczności uzupełnienia soli oraz nabłyszczacza. Do wyboru dostajemy 5 podstawowych programów pracy dostępnych w 4 temperaturach zmywania. Optymalne ułożenie naczyń w komorze ułatwią cztery składane półeczki na górnym koszu. Zmywarka wyposażona jest w przepływowy ogrzewacz wody, który pozwala na dodatkową oszczędność energii, z kolei zabezpieczenie Watersafe zapewni dodatkową ochronę przed zalaniem.

4 / 5

Indesit DFP 272 EU

Obraz
© Materiały prasowe

Zmywarka firmy Indesit charakteryzuje się mniejszym od poprzednich modeli zużyciem wody – w standardowym cyklu zużywa nie 15, a zaledwie 12 litrów wody. Wyposażona jest w zewnętrzny panel sterujący, dający dostęp do 7 programów zmywania – poza standardowymi, posiada też promowany przez producenta program Smart Sixty, który optymalizuje działanie spryskiwaczy i systemu hydraulicznego aby w niecałą godzinę dokładnie zmyć niewielką ilość naczyń, np. kilka kompletów po rodzinnym obiedzie. Również ten model zmywarki posiada funkcje opóźnienia startu pracy, umożliwiającą zaprogramowanie dokładnego czasu uruchomienia. Zmywarka Indesit DFP 272 EU, tak jak pozostałe modele w zestawieniu, posiada najwyższą klasę efektywności zmywania i suszenia, gwarantującą najlepsze efekty pracy. Również klasa energetyczna urządzenia została sklasyfikowana jako „A”. Te parametry, wraz ze zmniejszonym zużyciem wody i większa ilością programów zapewniły temu modelowi drugie miejsce w naszym zestawieniu.

5 / 5

Mastercook ZWE-7676

Obraz
© Materiały prasowe

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła zmywarka Mastercook ZWE-7676 – urządzenie łączące w sobie wysoką efektywność pracy, funkcjonalność oraz niskie zużycie wody i energii. Na jeden cykl zmywania zużywa zaledwie 12 litrów wody oraz daje dostęp do 7 programów pracy z możliwością opóźnienia startu. Zmywarka posiada kontrolki informujące o konieczności uzupełnienia nabłyszczacza i soli, jednak dodatkowo posiada funkcję 3w1, pozwalającą na korzystanie tabletek do zmywania już zawierających oba te składniki. Zmywarka korzysta z przepływowego ogrzewania wody oraz systemu samoczyszczących się filtrów. Wyposażona jest w system Aqua Stop, które w przypadku awarii automatycznie odcinana dopływ wody tuż przy kranie, dzięki czemu zapobiega wyciekowi wody nie tylko z urządzenia, ale także z przyłącza.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)