Top 5 aparatów cyfrowych w dobrych cenach

Top 5 aparatów cyfrowych w dobrych cenach

Top 5 aparatów cyfrowych w dobrych cenach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.05.2014 11:43

W czasach, gdy ogromna część Polaków używa smartphonów z wbudowanym aparatem, można by przepuszczać, że coraz mniej z nas decyduje się na zakup aparatów cyfrowych. Jednak jak pokazuje rzeczywistość, segment ten wciąż ma się dobrze.

W czasach, gdy ogromna część Polaków używa smartphonów z wbudowanym aparatem, można by przepuszczać, że coraz mniej z nas decyduje się na zakup aparatów cyfrowych. Jednak jak pokazuje rzeczywistość, segment ten wciąż ma się dobrze.

Kompaktowe aparaty cyfrowe wciąż stanowią ponad 67. produkowanych na świecie aparatów. Urządzenia z tej kategorii są najczęściej wybierane przez osoby, które chciałyby osiągnąć lepszą jakość zdjęć niż przy użyciu telefonu komórkowego, ale nie potrzebują profesjonalnej lustrzanki za kilka tysięcy złotych.

W okresie przedurlopowym wielu Polaków zastanawia się nad wyborem najlepszej opcji dla uwiecznienia swoich wakacji. Dokonaliśmy więc przeglądu specjalnych ofert na aparaty kompaktowe. Wybraliśmy 5 modeli, które są zdecydowanie dobrym wyborem i można je kupić w naprawdę korzystnej cenie. Oto one:

- Rozdzielczość 20.1 milionów pikseli, gwarantuje, że zdjęcie będzie nie tylko największej jakości, ale również będzie można je później w dowolny sposób modelować.
- Możliwość kręcenia filmów w technologii HD ready, w rozdzielczości 720p. Technologia ta pozwala na utrwalenie wielu szczegółów i dobre odwzorowanie kolorów.
- Obsługuje bogatą paletę kart pamięci, od SD i SDHC do Memory Stick Pro Duo High Speed, we wszystkich rozmiarach, więc unikniemy problemu dopasowania karty do urządzenia, na którym chcemy przeglądać zdjęcia.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Główne zalety:

- Ogniskowa 28 mm zapewnia bardzo szeroki kąt widzenia i ciekawszy efekt zdjęcia
- Możliwość wykonywania filmów HD ready, w rozdzielczości 720p. Dzięki HD ready nasze filmy dobrze odwzorowują kolory filmowanej rzeczywistości
- Bardzo dobra relacja ceny do jakości
- Komfort korzystania z aparatu zwiększa się dzięki nowoczesnej technologii automatycznie wykrywającej twarze. Aparat sam uzyskuje idealny kontrast i zabarwienie skóry.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Główne zalety:

- Aż 34krotny zoom optyczny, pozwala robić zdjęcia nawet odległych obiektów
- Nagrywanie filmów w technologii Full HD, w rozdzielczości aż 1080p, zapewni utrwalenie nawet najmniejszych szczegółów.
- Funkcja Hybrid VR łączy optyczną i elektroniczną redukcję drgań zapewniając wyjątkowo dobrą ostrość zdjęć.
- Nowoczesna technologia wykrywania ruchu pozwala uniknąć rozmazanych zdjęć, nawet gdy próbujemy uchwycić szybko poruszający się obiekt.
- Przechowywanie zdjęć w chmurze- Nikon Image Drive. To świetna opcja, jeśli na wyjeździe nie mamy ze sobą komputera, aby przenieść na niego zdjęcia, a chcielibyśmy zwolnić miejsce na karcie SD.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Główne zalety:

- 26-krotny zoom, wystarczający dla absolutnej większości użytkowników aparatów kompaktowych
- Duży wyświetlacz LCD – docenią go szczególnie osoby, które lubią na bieżąco kontrolować jakość zdjęć
- Możliwość ręcznego ustawienia przesłony i szybkości migawki bardzo przyda się podczas robienia portretów, bądź prób dynamicznego uchwycenia ruchu. Szczególnie przydatna do fotografowania dzieci lub zwierzątek, które trudno namówić do bezruchu

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Główne zalety:

- Rozdzielczość 20.2 miliona pikseli, gwarantuje zdjęcie w najwyższej jakości, które można poddać profesjonalnej obróbce.
- 26-krotnym zoom, wystarczający by uchwycić nawet dalekie obiekty
- Także ten model korzysta z technologii wykrywania ruchu, która na pewno przyda się podczas fotografowania poruszających się obiektów.
- Możliwości fotografowania w trybie makro z odległości nawet 1 cm- doskonała funkcja dla wielbicieli natury.
- Przetrzymywanie zdjęć w chmurze. Dzięki Nikon Image Drive nie ogranicza nas pojemność karty pamięci.

Jak wynika z naszego zestawienia, amatorzy dobrej jakości zdjęć mają szeroki i ciekawy wybór.

Jeśli potrzebujecie aparatu, który posiada wszystkie funkcje potrzebne do codziennego użytkowania oraz na wyjazdy, polecamy Canon IXUS 132. Aparat łączy wysoką jakość I bardzo dobra cenę.

Dla osób bardziej wymagających lub nieco bardziej zaawansowanych w fotografii, które poszukują aparatu o szerszym zastosowaniu do gustu przypadną Fujifilm FinePix SL26. oraz Sony Cyber-shot DSC-W830. Dają one wysoką jakość zdjęć (w przypadku Sony) jak i możliwość manualnych ustawień (w przypadku Fujifilm).

Natomiast dla użytkowników, którzy planują fotografowanie w zróżnicowanych warunkach lub chcieliby rozpocząć przygodę z profesjonalną fotografią bez ponoszenia wysokich nakładów, polecamy jeden z przedstawionych modeli Nikona. Spełni wymagania osób poszukujących wysokiej jakości zdjęć niezależnie od warunków w jakich fotografujemy.

Za oknem pogoda coraz lepsza, wakacje przed nami, tak więc to dobra okazja żeby zaopatrzyć się w niedrogi kompakt.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)