Top 10 - najlepsze prostownice do 90 zł

Top 10 - najlepsze prostownice do 90 zł

Top 10 - najlepsze prostownice do 90 zł
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
13.03.2013 14:51

Urządzenia do stylizacji włosów zajmują całkiem sporo miejsca na sklepowych półkach. Wybór jest więc spory, tym bardziej, że producenci wyposażają te proste z założenia sprzęty w dodatkowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Postanowiliśmy przyjrzeć się dolnemu segmentowi prostownic. Trudno tu się spodziewać bogactwa dodatkowych funkcji czy elementów wyposażenia, takich jak wielostopniowa regulacja temperatury, szybkie nagrzewanie, system jonowy czy zastosowane zabezpieczenia. Ale w dobrej cenie znajdziemy i tak wyposażone urządzenia.

10. Solac PP 7245

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ostatnie miejsce w rankingu przypadło urządzeniu, które pewnie zginęłoby wśród innych sprzętów z wyprzedaży, gdyby nie dwa praktyczne rozwiązania. Prostownica Solaca jest bowiem prostym urządzeniem bez regulacji temperatury, o stosunkowo słabej grzałce (3. W). Próżno oczekiwać po niej bardziej zaawansowanych funkcji. Możemy jednak liczyć na zabezpieczenie przed przegrzaniem (a taka usterka oznacza konieczność zakupu nowej prostownicy). Warto też docenić dbałość o bezpieczeństwo użytkownika - sprzęt ma tak zwaną "chłodną końcówkę", czyli obudowę wyprofilowaną tak, by uchronić go przed przypadkowym oparzeniem.

9. Bosch Beautixx Creative PHS2000

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wygodna i nieskomplikowana, a do tego bezpieczna i tania. Pozbawiona możliwości regulacji temperatury, ale za to z wygodnym włącznikiem i lampką sygnalizującą włączenie się grzałki. Ma niewielką moc - 3. W. Maksymalną temperaturę 200 stopni C osiąga w 60 sekund, nie ma funkcji przyspieszonego nagrzewania. Prostownica Boscha wyposażona jest w lakierowane, wąskie płytki ceramiczne, pozwalające prostować także krótkie włosywłosy. Wyposażona w chłodną końcówkę zapobiegającą poparzeniu palców podczas zabiegu i blokadę zamknięcia. Porządne urządzenie na lata, ale bez bajerów.

8. Babyliss Paris ST226E

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prostownica Paris ST22. E nie jest może rewelacyjnie wyposażona, jak na swoją cenę - nie ma bowiem funkcji szybkiego nagrzewania czy choćby antyelektrostatycznych płytek. Ma jednak co najmniej jeden atut, któremu zawdzięcza miejsce w rankingu - jest nim możliwość regulacji temperatury. Do jej ustawienia służy pokrętło, które umożliwia płynną zmianę mocy grzałki. To przydatna funkcja, jeśli mamy delikatne włosy, którym nie służy kontakt z mocno rozgrzanymi powierzchniami, ale czasem chcemy poddać je radykalnej stylizacji. Maksymalnie płytki urządzenia rozgrzewają się do temperatury 200 stopni Celsjusza. Plusem jest też automatyczny wyłącznik.

7. MPM MPR-01

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ta prostownica dysponuje grzałką o niewielkiej mocy - zaledwie 3. W. Nie spodziewajmy się więc rekordów w czasie nagrzewania. Wyposażona jest za to w wyświetlacz LED, na którym możemy skontrolować temperaturę - może być ona regulowana w zakresie 120 - 200 stopni C. Ponadto w pudełku z prostownicą znajduje się termoizolacyjne etui, które pozwala schować urządzenie bezpośrednio po użyciu - nie musimy czekać aż ostygnie. To przydatna funkcja dla tych, którzy często podróżują i chcą zabierać ze sobą taki sprzęt.

6. Philips SalonStraight Essential HP 8309

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W rankingu prostownic znalazły się dwa wyroby Philipsa. Miejsce w dziesiątce gwarantują mu dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest system szybkiego nagrzewania. Pozwala wykorzystać maksymalną moc grzałki (18. W), by w czasie 30 sekund osiągnąć temperaturę pracy, czyli 210 stopni C. Drugą funkcją, o której warto wspomnieć jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, które chroni urządzenie przed często występującą wśród prostownic usterką.

5. Zelmer Linea Bianca 33Z031

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wysokie miejsce w rankingu prostownica z serii Linea Bianca zawdzięcza nie tylko ciekawemu wzornictwu, lecz - przede wszystkim - wielozadaniowości. Jest to bowiem sprzęt typu 2 w 1 - prostownica i lokówka zarazem. Można to potraktować jako zaletę, gdy nie mamy miejsca bądź ochoty obarczać się wieloma urządzeniami. Nie jest to jedyna zaleta prostownicy Zelmera - wyposażona jest bowiem w płytki ceramiczno-turmalinowe. Ma też funkcję szybkiego nagrzewania się i dwustopniową regulację temperatury.

4. Remington Ceramic Slim 220 S1510

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prostownica, której zadaniem poza stylizacją jest zadbanie o dobrą kondycję włosów. Płytki w tym urządzeniu są ceramiczno-turmalinowe z teflonową powłoką, dzięki której włosy są bezpieczniejsze podczas zabiegu. Płytki te mają właściwości antyelektrostatyczne (działa to podobnie, jak funkcja jonizowania) - domyka uchylone łuski włosów, przez co są one mniej narażone na wysuszenie, nie łamią się i nie tracą zdrowego połysku. Maksymalna temperatura pracy tej prostownicy to 22. stopni Celsjusza, niestety urządzenie nie daje nam zbyt wielkich możliwości regulacji - są tylko dwa stopnie. Za to błyskawicznie nagrzewa się do pełnej mocy - wystarczy 30 sekund.

3. MPM BWT-B107

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prostownica, sprzedawana pod marką producenta sprzętu AGD z segmentu ekonomicznego, zadziwia bogactwem wyposażenia. Przy niewygórowanej cenie oferuje ona system jonizacji, który neutralizuje cząstki naładowane elektrycznie odpowiedzialne za puszenie się i wysuszanie włosów. Przy zabiegu, który z pielęgnacją niewiele ma wspólnego, funkcja ta jest warta zauważenia. Kolejną opcją, która zapewnia sprzętowi MPM wysokie miejsce w rankingu, jest elektroniczna regulacja temperatury w zakresie od 14. do 210 stopni. Obudowa prostownicy pokryta powłoką antypoślizgową.

2. Philips Salon Straight Active ION HP8310

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prostownica Philipsa miejsce na podium zawdzięcza nie tylko temu, że mieści się pod cenową poprzeczką, lecz przede wszystkim temu, że jako jedna z niewielu w tej kategorii wyposażona jest w system jonizujący. W taką funkcję wyposażone są zwykle urządzenia z wyższej półki. Prostownicy Salon Straight Active plus należy się także za automatyczny wyłącznik, który po godzinie pracy urządzenia odcina zasilanie - dzięki temu to idealny sprzęt dla zapominalskich. Drugi plus dostaje za szybkie nagrzewanie - w 6. sekund do 210 stopni i 36 miesięczną gwarancję. Minus natomiast za brak regulacji temperatury.

1. Bosch PHS2105

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prostownica o wysokiej mocy 17. W i z bardzo precyzyjną regulacją temperatury. Można ustawić ją na jeden z 12 poziomów temperatury w zakresie od 60 do 170 stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy dopasować temperaturę płytek do naszych potrzeb, nie narażając włosów na kontakt ze zbyt gorącą powierzchnią ceramiki. Zaletą urządzenia jest zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem temperatury wyższej niż 150 st.C. Dodatkowo - chłodna końcówka zapobiegającą poparzeniu palców podczas zabiegu i blokada zamknięcia.

Obraz
© (Kliknij, aby powiększyć podsumowanie.)

MK/PS

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)