Tonsil wprowadza do oferty kolumny dla audiofilów

Tonsil wprowadza do oferty kolumny dla audiofilów

Tonsil wprowadza do oferty kolumny dla audiofilów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.02.2014 12:02, aktualizacja: 06.02.2014 13:41

Tonsil rozpoczął produkcję pierwszych w swojej historii kolumn dla audiofilów. Zestaw Omega zaprojektowany został przy udziale Russella Kaufmanna.

Pierwszy przedstawiciel linii Golden Line - model Omega - jest trójdrożnym zestawem o konstrukcji w zamkniętej obudowie. Jedna kolumna mieści w sobie aż 1. głośników. Specjalnie na potrzeby modelu Omega zaprojektowano zupełnie nowe, 15 - centymetrowe głośniki niskotonowe o odpowiednich parametrach Thiela - Smalla. W pojedynczym urządzeniu zamontowano osiem takich głośników umieszczonych symetrycznie względem siebie, po cztery sztuki na ekranie i tylnej ściance obudowy.

Dodatkowo, w kolumnie zastosowano również nowy, 1. - centymetrowy głośnik średniotonowy, który jest umieszczony w komorze zawierającej specjalnie opracowany element rozproszeniowy uniemożliwiający powstawanie fal stojących. W kolumnach nie mogło zabraknąć głośnika wysokotonowego, który jest uzupełnieniem całości brzmienia. Jednocześnie opracowany został także unikalny sposób wytłumienia, który w zasadniczy sposób ogranicza drgania własne głośników.

Podstawowe parametry techniczne kolumn Omega to: moc znamionowa - 50. W, pasmo przenoszenia od 30 do 25 000 Hz, efektywność - 92 dB.

Cena: 15 000 zł.

_ Russell Kauffman to dyrektor techniczny i kierownik konstrukcji akustycznej w firmie Morel, posiadający ponad 30-letnie doświadczenie w branży Hi-Fi. Pracował między innymi dla firm Wharfedale, Monitor Audio i Bowers and Wilkins _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)