TomTom Route Planner, planowanie podróży on-line

TomTom Route Planner, planowanie podróży on‑line

TomTom Route Planner, planowanie podróży on-line
04.12.2008 12:02, aktualizacja: 04.12.2008 12:13

TomTom otworzył nowy serwisu planowania podróży Route Planner.
Darmowy serwis pozwala użytkownikom w prosty sposób zaplanować trasę
swojej podróży oraz znać dokładny czas i godzinę dotarcia do celu
jeszcze przed wyruszeniem w drogę.

Dodatkowo serwis ten gromadzi całą wiedzę i doświadczenie firmy TomTom w planowaniu najdoskonalszych tras. W pierwszej fazie Route Planner będzie dostępny dla wybranej grupy użytkowników biorących udział w zamkniętym programie testowym (BETA test) rozpoczętym w tym tygodniu.

Po raz pierwszy w historii internetowy serwis planowania trasy TomTom Route Planner pozwala użytkownikom zaplanować dokładną trasę do dowolnego adresu, analizując bieżące oraz historyczne informacje o natężeniu ruchu drogowego o różnych porach dnia. Serwis w unikalny sposób łączy dynamiczne informacje o ruchu drogowym (poprzez HD Traffic™*) wraz z 500 miliardami historycznych pomiarów szybkości na drogach całego świata (poprzez IQ Routes™). To pozwala użytkownikom wcześniej zaplanować trasę bazując na faktach, a nie szacunkach, co z kolei przekłada się na bardzo precyzyjne określenie czasu podróży. Ponadto korekty map wprowadzane przez użytkowników nawigacji TomTom poprzez funkcję Map Share™ są regularnie nanoszone do serwisu Route Planner, aby wyznaczane trasy były zawsze najdokładniejsze i prezentowane na najnowszych mapach.

“_ Uruchomienie serwisu internetowego Route Planner jest ważnym krokiem odzwierciedlającym naszą strategię, aby nagradzana nawigacja TomTom była dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od platformy, z której korzystają ” mówi Harold Goddijn, Chief Executive Officer w firmie TomTom. “ Użytkownicy, którzy nie posiadają urządzenia nawigacyjnego, będą teraz mogli również skorzystać z naszej usługi wyznaczania tras przed rozpoczęciem podróży, co przełoży się na możliwość zaplanowania swojego dnia lepiej niż kiedykolwiek dotychczas _”.

Wraz z postępami testów wersji BETA, internetowy serwis Route Planner będzie stopniowo udostępniany użytkownikom na całym świecie. Obecnie jest on dostępny w sześciu językach: holenderskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

_ * Internetowy serwis planowania podróży Route Planner będzie wykorzystywał funkcję HD Traffic w Holandii, Francji, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W pozostałych krajach wykorzystywane będą oryginalne funkcje analizy danych o ruchu drogowym firmy TomTom (bazujące na GPRS i TMC), w zależności od ich dostępności. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)