ToDoList 6.0.8 - kontroler projektów

ToDoList 6.0.8 - kontroler projektów

ToDoList 6.0.8 - kontroler projektów
Źródło zdjęć: © IDG.pl
02.03.2010 10:00, aktualizacja: 02.03.2010 10:10

W natłoku codziennych zajęć łatwo zapomnieć o wykonaniu niektórych zadań. Jeżeli jesteś osobą, która ma mnóstwo pracy bądź nie jest w stanie zorganizować efektywnie swojego czasu powinieneś zainstalować ToDoList.

ToDoList to prosty w obsłudze menadżer projektów. Program pozwala tworzyć zadania, dodawać do nich podzadania i opisy. Dzięki rozbudowane liście atrybutów rekordy można dowolnie kolorować, nadawać im priorytety z dziesięciostopniowej skali, przypisywać kategorie i zasoby. Każdemu zadaniu przypiszesz alarm i zdefiniujesz dla niego status postępu. Program wyświetli przewidywany czas zakończenia pracy oraz czas poświęcony na wykonanie zadania.

Rozbudowane filtry pozwalają błyskawicznie wyszukać potrzebne informacje bądź grupy danych, posortować je i wyświetlić w czytelnej formie. Za pomocą narzędzi do eksportu z listy zadań stworzysz prostą stronę internetową. ToDoList potrafi także importować dane zapisane w kilku różnych formatach, między innymi MS Outlook.

Obraz
© ToDoList 6.0.8 (fot. IDG.pl)

W programie brakuje funkcji rysowania wykresów Gantta bądź innej formy prezentacji zaplanowanych zadań na dowolnej linii czasowej. Przydałby się także kalendarz. Z Internetu można jednak pobrać dodatki, które realizują brakujące funkcje.

Program nie wymaga instalacji. Wystarczy uruchomić jego plik wykonywalny. To idealne rozwiązanie jeżeli chcesz korzystać z aplikacji na dysku przenośnym. Podczas pierwszego uruchomienia można jednak zdecydować, czy ustawienia ToDoList mają być przechowywane w rejestrze czy - jeżeli menadżer ma być narzędziem przenośnym - w pliku .ini.

ToDoList nie ma polskiej wersji językowej, co może być kłopotliwie podczas korzystania z zaawansowanych funkcji programu. Aplikacja jest bezpłatna

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)