Trwa ładowanie...
d1fc7dw

To koniec Painta? Microsoft zapowiada rezygnację z programu

Towarzyszący nam od lat 80. MS Paint nie został uwzględniony w najnowszej aktualizacji Windowsa 10. Oznacza to powolny koniec popularnego programu graficznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To koniec Painta? Microsoft zapowiada rezygnację z programu
(Aleksandra Grzegrzółka)
d1fc7dw

Mistrzowie Painta będą za nim tęsknić – Microsoft właśnie ogłosił szczegóły nowej aktualizacji Windowsa 10, okrzykniętej mianem The Fall. Jak sama nazwa wskazuje, pojawi się na jesieni. Oznacza kilka zmian dla użytkowników systemu, w tym właśnie brak chyba najpopularniejszego programu graficznego w historii. To również jedna z najstarszych aplikacji Microsoftu.

   funnyjunk.com
(funnyjunk.com)

Marka nie podała jeszcze oficjalnego terminu "śmierci" programu, podkreśliła za to, że brak możliwości dalszego rozwoju aplikacji mocno przyczynił się do decyzji. Użytkownicy Windowsa 10 mają wprawdzie dostęp do programu Paint 3D, jednak znacząco różni się on od kultowego poprzednika. Pomimo jego niedogodności i czasem irytujących błędów na pewno zasłużył na odrobinę nostalgicznej sympatii.

AKTUALIZACJA: Żywa reakcja użytkowników na informacje o rezygnacji Microsoftu z kontynuacji wsparcia dla programu Paint spotkała się z szybką odpowiedzią marki. Jej przedstawiciele zaprzeczają, jakoby Paint miał zostać trwale usunięty z Windowsa. Chętni nadal będą mogli z niego korzystać - pod warunkiem pobrania programu ze sklepu marki. Pozostali mają do wyboru nowszą wersję apki - Paint 3D.

d1fc7dw

Podziel się opinią

Share
d1fc7dw
d1fc7dw
Więcej tematów