To koniec Painta? Microsoft zapowiada rezygnację z programu

To koniec Painta? Microsoft zapowiada rezygnację z programu
Źródło zdjęć: © Aleksandra Grzegrzółka
Aleksandra Grzegrzółka

24.07.2017 14:59, aktual.: 25.07.2017 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Towarzyszący nam od lat 80. MS Paint nie został uwzględniony w najnowszej aktualizacji Windowsa 10. Oznacza to powolny koniec popularnego programu graficznego.

Mistrzowie Painta będą za nim tęsknić – Microsoft właśnie ogłosił szczegóły nowej aktualizacji Windowsa 10, okrzykniętej mianem The Fall. Jak sama nazwa wskazuje, pojawi się na jesieni. Oznacza kilka zmian dla użytkowników systemu, w tym właśnie brak chyba najpopularniejszego programu graficznego w historii. To również jedna z najstarszych aplikacji Microsoftu.

Obraz
© funnyjunk.com

Marka nie podała jeszcze oficjalnego terminu "śmierci" programu, podkreśliła za to, że brak możliwości dalszego rozwoju aplikacji mocno przyczynił się do decyzji. Użytkownicy Windowsa 10 mają wprawdzie dostęp do programu Paint 3D, jednak znacząco różni się on od kultowego poprzednika. Pomimo jego niedogodności i czasem irytujących błędów na pewno zasłużył na odrobinę nostalgicznej sympatii.

AKTUALIZACJA: Żywa reakcja użytkowników na informacje o rezygnacji Microsoftu z kontynuacji wsparcia dla programu Paint spotkała się z szybką odpowiedzią marki. Jej przedstawiciele zaprzeczają, jakoby Paint miał zostać trwale usunięty z Windowsa. Chętni nadal będą mogli z niego korzystać - pod warunkiem pobrania programu ze sklepu marki. Pozostali mają do wyboru nowszą wersję apki - Paint 3D.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)